Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra tzw. okres zwykły w ciągu roku (aż do I. Niedzieli Adwentu). Okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli – Niedzieli Św. Trójcy.

Dziś także 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Po nowennie spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic.

 

 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiamy codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00 (dziś wyjątkowo później), * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszły poniedziałek, 28 maja po nabożeństwie majowym.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która nierozerwalnie związana jest z procesją eucharystyczną do 4-ech ołtarzy; w tym roku pójdziemy w kierunku Górek Szczukowskich.

W Uroczystość Bożego Ciała na mszy św. o godz. 11.00 będziemy również przeżywać Rocznice Pierwszej Komunii św.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 21.05 – pon. – święto NMP Matki Kościoła

– 24.05 – czw. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– 26.05 – sob. – wsp. św. Filipa Nereusza pr

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku nr 14b przy ul. Kazimierza Wlk. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy do sprzątania kaplicy Parafian mieszkających w bloku nr 14c przy ul. Kazimierza Wlk.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Kim jest Duch Święty i jak odkryć Jego działanie?

– Gdy się nie układa jedź do o. Papczyńskiego – opiekuna rodzin i małżonków pragnących dziecka

– W brzuchu wieloryba – Europa miota się między dumą i pogardą wobec własnej kultury

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Miłość przez duże M – 50-lecie encykliki Humanae Vitae.

– Na czym polega Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci

 

 1. Komunikaty:
  a) Kilka tygodni temu ks. bp Ordynariusz zachęcał wiernych naszej diecezji do wzięcia udziału w akcji „zbieram i pomagam”, dzięki której można w prosty sposób pomóc potrzebującym, a także naszą budować ekologiczną świadomość oraz dbać o ochronę środowiska. Włączając się w tegoroczną zbiórkę elektrośmieci możemy pomóc w realizacji kolejnych projektów misjonarzy i misjonarek z diecezji kieleckiej.

Od jutra do piątkowego przedpołudnia można na plac kościelny zwozić wszelkie zużyte przedmioty zasilane prądem. Odebrane zostaną w najbliższy piątek, 25 maja, ok. południa.


b) przypominamy o organizowanych koloniach dla dzieci i młodzieży (SP i gimnazjum) w dniach 3-12 lipca br. w Rycerce (w Beskidzie Żywieckim). Szczegółowe informacje i zgłoszenia u s. Marioli.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001