Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 09 czerwca 2019 r.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra tzw. okres zwykły w ciągu roku. Okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli – Niedzieli Św. Trójcy.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. Maryi.

 

 1. W najbliższy czwartek 13-y dzień miesiąca czerwca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze św. w tym dniu:

Godz. 9.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; na zakończenie tej mszy św.: * błogosławieństwo lekarstw, * nabożeństwo w int. chorych i starzych oraz * błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci (z rodzicami, dziadkami); na zakończenie mszy św. dziesiątek różańca w int. dzieci naszej parafii oraz błogosławieństwo dzieci.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. czerwcowe.

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która nierozerwalnie związana jest z procesją eucharystyczną do 4-ech ołtarzy; w tym roku pójdziemy w kierunku ul. Malików.

Ołtarze będą usytuowane: I – przy bramie placu kościelnego; II – naprzeciw posesji nr 240 przy ul. Piekoszowskiej; III – przy ul. Malików (skrzyżowanie z ul. Szajnowicza); IV – przy posesji nr 84 na ul. Malików.

W Uroczystość Bożego Ciała na mszy św. o godz. 11.00 będziemy również przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 11.06 – wt. – wsp. św. Banaby ap

– 13.06 – czw. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– 14.06 – pt. – wsp. bł. Michała Kozala bp, m

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Duch Święty „pracuje” w Kościele

– Ksiądz uniewinniony – media milczą. Nie wszystkie oskarżenia wobec kapłanów okazują się prawdziwe

– Nie umrzesz w niełasce. Obiecuję. Nabożeństwa czerwcowe przynoszą bogate owoce duchowe

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Punkt zwrotny – papieska pielgrzymka z 1979 r.

– Kobieta król – św. Jadwiga

– W numerze płyta z filmem „Musicie być wierni” o I pielgrzymce Jana Pawła do Polski w 1979 r.

 

 1. Komunikaty:
  a) w najbliższy piątek mszą św. o godz. 5.30, rozpoczynamy naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Królowej Jedności w Kodniu n/Bugiem (przez Siedlce, Leśną Podlaską, Janów Podlaski i Pratulin). Wyjazd o godz. 6.00. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie organizacyjne. Gdyby ktoś jeszcze się zdecydował (kilka wolnych miejsc zostało) musi zgłosić się do końca dzisiejszego dnia.


b) Dziś po mszy św. odprawianej w kieleckiej katedrze o godz. 13.00 z Placu Najświętszej Maryi Panny wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Następnie uczestnicy Marszu przejdą ulicami centrum Kielc do Placu im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. „Zachęcamy do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny. Szczególną zachętę kierujemy do rodzin z dziećmi.”

[szczegóły na banerze przed gł. wejściem do kościoła i na tablicy ogłoszeń]


c) dziś o godz. 12.15 przed Bazyliką Katedralną w Kielcach rozpocznie się różaniec mężczyzn w intencji Kościoła, Kapłanów, Ojczyzny i Europy.


d) dziś o godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym w Kielcach rozpocznie się występ Chóru Garnizonowego, podczas którego zbierane będą datki na operację 9 -letniego Kacpra cierpiącego na chorobę genetyczną …


e) Od 10 do 12 czerwca zapraszamy na targi SACROEXPO. Wystawa to okazja do

zakupu nowości wydawniczych i dewocjonaliów w atrakcyjnych cenach. To także okazja na spotkanie z malarzem – Tadeuszem Borutą i kompozytorem – Marcinem Bornusem-Szczycińskim. Wstęp na targi i konferencje bezpłatny. Szczegóły na www.sacroexpo.pl.


f) 15 czerwca 2019 r. rozpocznie się XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy, które w tym roku odbędzie pod hasłem „Po co Ci to? Pod prąd do źródła”. Oprócz Eucharystii, której będą przewodniczyć księża biskupi, będzie miał miejsce koncert zespołu
niemaGOtu oraz Mietka Szcześniaka. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy odkrywają w sobie młodość.

Wyjazd z dekanatu Kielce – północ i zachód – wyjazd godz. 15.00, koszt 20 zł + wpisowe, kontakt z Ks. Arturem Płazińskim – par. Dąbrowa pw. Św. Antoniego – tel. 692919742 i ks. Karolem Stawowczykiem par. pw. bł. Jerzego Matulewicza – tel. 660701472.


g) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy parafialnej.


h) w następną niedzielę 16.06.2019 po Mszy o godz.11.00 spotkanie z członkami Dziecięcego Kółka Różańcowego – zapraszamy serdecznie na podsumowanie roku (będą niespodzianki)


i) do Oratorium zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę na godz. 10.00. Będzie to zakończenie i podsumowanie roku w ORATORIUM.


j) już za dwa tygodnie, 23 czerwca br., III Parafialny Festyn Rodzinny. Chętnych do pomocy w organizacji festynu prosimy o kontakt w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

* ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci (i nie tylko) – temat prac: „Moja Rodzina w mojej Parafii”. Prace składamy do 20 czerwca

* Festiwal Talentów – do 20 czerwca można zgłaszać repertuar występów na scenie. Maksymalny czas 4 min. Zgłoszenia oraz podkłady muzyczne przyjmują Siostry Salezjanki. (Mile widziane występy rodzinne)

* prosimy o zgłaszanie chętnych do upieczenia ciast do naszej festynowej kawiarenki


k) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną; kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Piotr Boszczyk oraz śp. Celina Krężołek (pogrzeb we wtorek o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001