Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 roku

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się wczoraj w prace porządkowe w kaplicy oraz wokół kościoła i domu parafialnego. Bóg zapłać.

2. Jutro 13-y dzień miesiąca maja – dzień MB Fatimskiej; pierwszy tegoroczny Dzień Fatimski. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; po Eucharystii będzie odprawione nabożeństwo w intencji chorych połączone z błogosławieństwem lekarstw zakończone błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. majowe

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

3. W najbliższą sobotę, 18-go maja o godz. 11.00, uroczystość I. Komunii św. w naszej parafii. Wcześniej, we czwartek, 16 maja, I. spowiedź święta.

Ogarnijmy w najbliższym czasie naszą serdeczną modlitwą dzieci, które przystąpią w sobotę do I. Komunii św. oraz ich rodziny.

4. Z racji I. spowiedzi św. dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. w najbliższy czwartek nie będzie nabożeństwa Godziny świętej.

5. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiamy codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy.

7. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi Apostolat Maryjny.

8. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 14.05 – święto św. Macieja ap
– czw. – 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli pr, m, Patrona Polski

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

12. Komunikaty:

a) w najbliższą sobotę nasze Oratorium będzie nieczynne

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) „Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza we czwartek, 16 maja o godz. 17.00.na wykład „Oblicza piękna: Piękno zranione” w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka. O wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej opowie o. dr hab. Michał Legan – paulin, teolog, wykładowca Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie. Wstęp wolny.”

d) „Kuria Diecezjalna  oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 18 maja (…) Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn, gdzie znajdują się relikwie i pamiątki Papieża Polaka, do Borkowa. Spotkanie na placu Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze o godz. 9.30. Po zakończeniu możliwość powrotu autokarami. Karty uczestnictwa można  odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu NMP.”

e) „Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich wykonujących zawody medyczne na 100. Jubileuszową Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniu 19 maja br. Główne uroczystości i Msza Święta Posłania o godz. 11.00.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001