Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 02 czerwca 2019 r.

 1. Dziś I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne; msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy do wstąpienia w ciągu dnia do kościoła choć na chwilę modlitwy); o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych a po nim nabożeństwo czerwcowe;

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. Maryi

11.30-13.30 – koło róż św. Franciszka

13.30-15.30 – Apostolat Maryjny

15.30-17.30 – koło róż. św. Hiacynty]

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo czerwcowe z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30;

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 03.06 – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy m

– śr. – 05.06 – wsp. św. Bonifacego bp, m

– sob. – 08.06 – wsp. św. Jadwigi Królowej

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Połączyła dwa narody – św. Jadwiga Królowa

– Zaostrzony kurs Kościoła – echa wystąpienia biskupów na temat ochrony

dzieci i młodzieży

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Neoprezbiterzy 2019

– Święto życia i rodziny w Kielcach

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Wspomnienie o I pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny

– Dziecko, Bóg cię traktuje poważnie – Dlaczego Kościół czci jako świętych kilkuletnie dzieci?

– Nowe życie Ameryki – w USA kolejne stany za bezwarunkową ochroną życia

 

 1. Komunikaty:
  a) Są jeszcze wolne miejsca na naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Królowej Jedności w Kodniu n/Bugiem (przez Siedlce, Leśną Podlaską, Janów Podlaski i Pratulin) w dniach 14 i 15 czerwca br. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.


b) jak zapowiadaliśmy, do puszek przy drzwiach kościoła można składać ofiary na Fundusz Remontowo-Budowlany naszej diecezji.


c) „Drodzy Diecezjanie! W niedzielę – 9 czerwca ulicami wielu polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Odbędą się one również w Kielcach, Busku – Zdroju i Włoszczowie pod hasłem „Polska rodziną silna”. Poprzez udział w Marszu ich uczestnicy pragną wyrazić wolę budowania przyszłości Ojczyzny w oparciu o najważniejsze wartości poszanowania ludzkiego życia oraz małżeństwa i rodziny jako miejsca jego powstania i wzrastania.  

Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany po raz ósmy w Kielcach przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej, rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 13.00. Następnie uczestnicy Marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami centrum Kielc do Placu im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny. Szczególną zachętę kieruję do rodzin z dziećmi. Wszystkich Diecezjan zachęcam do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom marszu oraz wszystkim zaangażowanym
w obronę życia i rodziny z serca błogosławię.

Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

[szczegóły na banerze przed gł. wejściem do nowego kościoła i na tablicy ogłoszeń]

c) „Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn do włączenia się w modlitwę różańcową w intencji Kościoła, Kapłanów, Ojczyzny i Europy. Męski Różaniec w tych intencjach zostanie ofiarowany w niedzielę – 9 czerwca przed Bazyliką Katedralną w Kielcach o godz. 12.15. Następnie uczestnicy modlitwy wezmą udział we Mszy świętej o godz. 13.00 i w Marszu dla Życia i Rodziny.”

[szczegóły na tablicy ogłoszeń]

d) „Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Światła. Rozpocznie się ono w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej w Kielcach w piątek 7 czerwca o godz. 19.30. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec.”


e) „Parafia Matki Bożej Królowej Polski oraz Fundacja Z Uśmiechem zapraszają na koncert charytatywny z udziałem Chóru Garnizonowego, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2019r. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. (…) O godz. 18:00 rozpocznie się występ Chóru Garnizonowego, podczas którego zbierane będą datki na operację 9 -letniego Kacpra cierpiącego na chorobę genetyczną, karłowatość diastroficzną. (…) Pojawiła się możliwość przeprowadzenia operacji za granicą, która umożliwi Kacprowi samodzielne chodzenie. Do wakacji rodzice chłopca muszą zebrać 900 tysięcy złotych. (…) Zapraszamy na koncert…”


f) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy parafialnej.


g) do Oratorium zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę na godz. 10.00.


h) z wyprzedzeniem zapowiadamy przygotowywany na 23 czerwca br. Parafialny Festyn Rodzinny i już zapraszamy do wspólnej zabawy


i) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną; kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001