Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej – 30 maja 2021 roku

1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską: * dziś po mszy św. o godz. 16.00, * jutro o godz. 17.30. Zapraszamy.

3. Od wtorku odprawiane będą codziennie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

4. Wracamy do codziennego odmawiania różańca o godz. 16.30. W tym tygodniu modlitwę prowadzi koło róż. Maryi.

5. W najbliższy czwartek, 3-go czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 – procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy: I – przy bramie placu kościelnego; II – przy przedszkolu; III – przy posesji państwa Snochowskich; IV – przed posesją państwa Szymonków.

Prosimy o zabranie konstrukcji ołtarzy w odpowiednie miejsca na trasie procesji oraz choć skromne ich przyozdobienie.

Czwartoklasiści naszej parafii będą w uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00 przeżywać rocznicę I Komunii św. Zapraszamy ich w strojach pierwszokomunijnych.

Spowiedź dla czwartoklasistów: od poniedziałku do środy od godz. 16.30

Zapraszamy druhów strażaków i prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji, wspólnoty modlitewne naszej parafii oraz asystę liturgiczną (spotkanie dla nich we środę o godz. 18.30).

Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów i niesienia emblematów eucharystycznych.

[dotyczy mszy św. o godz. 11.00 – chętne do takiego zaangażowania dzieci prosimy o zgłoszenie się po mszy św. do siostry Doroty]

6. Od czwartku przez cały następny tydzień będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. 

W tym tygodniu procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego: w piątek i w sobotę – po mszy św. o godz. 17.00; w przyszłą niedzielę – po mszy św. o godz. 16.00.

7. W tym tygodniu również:

* pierwszy piątek miesiąca: – odwiedziny chorych przez ks. proboszcza od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja eucharystyczna z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30;

* pierwsza sobota miesiąca: – msze święte o godz. 17.00 i 18.30; – odwiedziny chorych przez ks. Mirosława od godz. 9.00; – o godz. 16.30 spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 procesja eucharystyczna z litanią do Serca Jezusowego oraz nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty.

* przyszła niedziela będzie pierwszą w miesiącu – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów

8. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 31.05 – święto Nawiedzenia NMP

– wt. – 01.06 – wsp. św. Justyna m

– sob. – 05.06 – wsp. św. Bonifacego bp, m

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także wszystkim Dzieciom, które pojutrze mają swoje święto, składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Białogońskiej. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Depresja ma (także) twarz dziecka. Ostatni rok odcisnął swoje piętno na dzieciach i ludziach młodych
– Synteza naszej wiary (Eucharystia)
– Kto zarabia na pandemii?
– Człowiek Bożej harmonii – o pięknie osobowości i bogactwie ducha kard. Stefana Wyszyńskiego

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Serce w centrum. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
– Testament prymasa. Słowa prymasa Wyszyńskiego są nadal aktualne
– Polski ład a klasa średnia. Czy program rządu poszerzy klasę średnią czy też ją dobije?

13. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

14. Komunikaty:

a) W najbliższą sobotę Oratorium będzie nieczynne. 

b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

c) „Katolickie Liceum Ogólnokształcące im św. Stanisława Kostki w Kielcach ogłasza nabór do klas pierwszych. Liceum objęte jest naborem w systemie elektronicznym. O przyjęciu decydują punkty zdobyte na egzaminie ósmoklasistów oraz za oceny i inne osiągnięcia. Szczegóły na stronie rekrutacyjnej liceum www.kostka-kielce.pl

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001