Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r.

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską: * dziś po mszy św. o godz. 16.00, * w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego odbędzie się jutro, 28 maja, po nabożeństwie majowym.

 

 1. W najbliższy czwartek, 31 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy św. o godz. 16.00. Po mszy św. o godz. 11 procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy: I – przy bramie placu kościelnego; II – przy przedszkolu; III – za posesją państwa Dulębów; IV – przed posesją państwa Szymonków.

Prosimy o zabranie konstrukcji ołtarzy w odpowiednie miejsca na trasie procesji oraz choć skromne ich przyozdobienie.

Dzieci klas trzecich zapraszamy na mszę św. o godz. 11.00 i na procesję w strojach komunijnych.

Czwartoklasiści naszej parafii będą w uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 przeżywać rocznicę I Komunii św. Ich też zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych.

W najbliższy wtorek, 29 maja, odbędzie się próba sypania kwiatów. Z racji tego, iż podczas procesji będą niesione również poduszki i inne emblematy eucharystyczne zapraszamy na 18.30 tak dziewczynki jak i chłopców. Prośbę kierujemy szczególnie do dzieci klas trzecich (komunijnych) jak i czwartych (rocznicowych). Mile widzialne są również młodsze dzieci oraz młodzież.

Zapraszamy również strażaków, wspólnoty modlitewne naszej parafii oraz asystę liturgiczną (spotkanie dla nich we środę o godz. 18.30).

Zwracamy się również z serdeczną prośbą o płatki kwiatów na procesję we czwartek i kolejne dni oktawy.

 

 1. Od czwartku przez cały następny tydzień będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała.

W tym tygodniu w piątek i w sobotę po mszy św. o godz. 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego.

Przez cała oktawę zapraszamy na msze święte dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe” do wyrażenia w ten sposób wdzięczności Jezusowi za dar Eucharystii.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., procesja eucharystyczna, litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30;

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego a po niej nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 29.05 – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej dz

– pt. – 1.06 – wsp. św. Justyna m

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku nr 14c przy ul. Kazimierza Wlk. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 19.00 zapraszamy do sprzątania kaplicy Parafian mieszkających w bloku nr 13a przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Radość i prawda Eucharystii. Święto Bożego Ciała jest po to, aby Eucharystia nam nie spowszedniała, ale była naprawdę Najświętszym Sakramentem

– Opcja Benedykta – w świecie, który odrzucił Boga, chrześcijanie muszą znaleźć sposób na wypełnianie nakazu głoszenia Dobrej Nowiny

 

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Akt 447 i jego realne następstwa – Czy Polska będzie musiała zapłacić miliardy dolarów

* Do Niedzieli Kieleckiej z okazji Dnia Matki dołączona jest płyta „Dla swej Matki” (w cenie numeru)

 

 1. Komunikaty:
  a) Biorąc pod uwagę potrzeby parafii, które prowadzą budowę kościoła, plebanii lub inne prace remontowo-konserwatorskie ks. bp Ordynariusz Jan piotrowski ustanowił 4 maja br. Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany. W związku z powyższym wystosował stosowny komunikat: „… proszę, aby w niedzielę 3 czerwca 2018 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych. Niech ten gest będzie naszym aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary. Jednocześnie zawieszam zbiórkę ofiar do puszki zbieraną w ten dzień na budowę Centrum Bożej Opatrzności w Warszawie.”


b) „Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach rozpoczęło rekrutację do klas pierwszych na rok szkolnym 2018/2019. (…) Dla zainteresowanych Liceum organizuje „DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY” w środę, 30 maja 2018 r. w godz. od 9.00 do 13.00.”


c) Szkoła Specjalna przy ul. Piekoszowskiej 157a zaprasza rodziców z dziećmi na festyn rodzinny organizowany tamże w środę w godz. 10.00 – 13.00.


d) zostało jeszcze dosłownie kilka miejsc na kolonie dla dzieci i młodzieży (SP i gimnazjum), które organizujemy w dniach 3-12 lipca br. w Rycerce (w Beskidzie Żywieckim). Szczegółowe informacje i zgłoszenia u s. Marioli.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001