Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego * dziś po mszy św. o godz. 16.00, * w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Zapraszamy.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Franciszka.

 

 1. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy św. o godz. 16.00 (tej nie będzie). Po mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy: I – przy bramie placu kościelnego; II – naprzeciw posesji nr 240 przy ul. Piekoszowskiej; III – przy ul. Malików (skrzyżowanie z ul. Szajnowicza); IV – przy posesji nr 84 na ul. Malików. Prosimy o zabranie konstrukcji ołtarzy w odpowiednie miejsca na trasie procesji oraz choć skromne ich przyozdobienie. Dzieci klas trzecich zapraszamy na mszę św. o godz. 11.00 i na procesję w strojach komunijnych.

Czwartoklasiści naszej parafii będą w uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 przeżywać rocznicę I Komunii św. Ich też zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych.

W najbliższy wtorek, 18 czerwca, odbędzie się próba sypania kwiatów. Z racji tego, iż podczas procesji będą niesione również poduszki i inne emblematy eucharystyczne zapraszamy na 18.30 tak dziewczynki jak i chłopców (a szczególnie tych, którzy chcieliby zostać ministrantami). Prośbę kierujemy zasadniczo do dzieci klas trzecich (komunijnych) jak i czwartych (rocznicowych), ale mile widzialne są również młodsze dzieci.

Zapraszamy również strażaków, wspólnoty modlitewne naszej parafii.

Spotkanie służby liturgicznej naszej parafii we środę o godz. 18.30.

Zwracamy się również z serdeczną prośbą o płatki kwiatów na procesję we czwartek i kolejne dni oktawy.

 

 1. Od czwartku przez cały następny tydzień będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała.

W tym tygodniu w piątek i w sobotę po mszy św. o godz. 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego; w przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po mszy św. o godz. 7.00.

Przez cała oktawę szczególnie gorąco zapraszamy na msze święte dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe” do wyrażenia w ten sposób wdzięczności Jezusowi za dar Eucharystii.

 

 1. Począwszy od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 17.06 – pon. – wsp. św. Br. Alberta Chmielowskiego z

– 21.06 – pt. – wsp. św. Alojzego Gonzagi z

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Białogońskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Bóg jest Trójcą Świętą. Skąd o tym wiemy?

– Sakrament obecności. Eucharystia

– Wiara w wielkim mieście. Jak przekazać wiarę – to pytanie jest aktualne w każdym pokoleniu

– Dzieją się cuda – św. Szarbel Makhlouf i jego wstawiennictwo

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Ciemna strona internetu. Czym jest patostreaming i co oglądanie takich treści robi z ludźmi

– Bóg nie jest księgowym. Co zrobić, gdy człowiek orientuje się, że modlitwa staje się uciążliwym obowiązkiem?

– Wspólnota Bóg. Tajemnica Trójcy Świętej

 

 1. Komunikaty:
  a) już za tydzień, 23 czerwca, od godz. 15.00 do 18.00 odbędzie się III Parafialny Festyn Rodzinny. Zapraszamy dzieci i całe rodziny na wspólną zabawę, podczas której powitamy również tegoroczne wakacje; można zabrać ze sobą małe kocyki do siedzenia na trawie, choć będą również przygotowane krzesełka i ławki:

– przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci (i nie tylko); temat: „Moja Rodzina w mojej Parafii”; prace (podpisane na odwrocie) składamy do 20 czerwca.

– zachęcamy również do udziału w Festiwalu Talentów – do 20 czerwca można zgłaszać repertuar występów na scenie. Maksymalny czas 4 min. Zgłoszenia oraz podkłady muzyczne przyjmują Siostry Salezjanki (mile widziane występy rodzinne).

– chętnych do pomocy przy organizacji festynu zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 18.30.

– dziękujemy tym, którzy zaoferowali się upiec ciasta (życzliwych chętnych prosimy w dalszym ciągu o taką deklarację) – prosimy o przyniesienie w niedzielę, najlepiej przed południem, do Domu Parafialnego.

– od dziś podejmujemy również nowennę modlitewną o dobrą pogodę (codziennie choć jedna dziesiątka różańca)


b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.


c) dziś po Mszy o godz.11.00 spotkanie z członkami Dziecięcego Kółka Różańcowego – zapraszamy serdecznie na podsumowanie roku


d) do Oratorium zapraszamy dzieci dopiero po wakacjach


e) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną; kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001