Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 roku

1. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim naszym Parafianom, którzy zaangażowali się w świąteczne udekorowanie naszej kaplicy. Bóg zapłać.

Dziękujemy również z całego serca za złożone życzenia świąteczne i noworoczne.

2. Dziś o godz. 11.00 Msza św. w intencji tych wszystkich naszych Parafian, którzy w 2020 roku zawarli sakramentalny związek małżeński oraz tych, którzy przeżywali w tym roku okrągłe jubileusze małżeńskie.

3. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii.

4. Jutro, we wtorek i we środę msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

5. W najbliższy czwartek – ostatni dzień 2020 roku. Msza św. w tym dniu o godz. 17.00. Po mszy św. odprawimy okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W najbliższy piątek 1-y dzień stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Maryi, Bożej Rodzicielki. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitwy o pokój. Msze święte w porządku niedzielnym.

W tym dniu przypada również I. piątek miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich mszy świętych. Wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo I-piątkowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia po mszy św. o godz. 16.00.

7.  W tym tygodniu również pierwsza sobota miesiąca (2-go stycznia) – msze św. o godz.: 17.00 i 18.30; * od godz. 9.00 – odwiedziny chorych przez obu księży; * o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; * o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka.

8. Za tydzień I. Niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

9. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

10. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 28.12 – święto św. Młodzianków męczenników

– sob. – 02.01 – wsp. św. Bazylego Wlk i Grzegorza z Nazjanzu bp-ów, dr-ów K-ła

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

12. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego są w zakrystii.
 

14. Komunikaty:

a) „…Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

b) rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz kandydatów na  rodziców chrzestnych zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

c)  przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001