Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy – 07 czerwca 2020 roku

1.  Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie – poświęcenie dewocjonaliów.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane są codziennie: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz.: 7.00, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy usytuowanych najprawdopodobniej w tym roku na placu kościelnym (choć czekamy jeszcze na odpowiedź na pismo złożone do Urzędu Miasta w tej kwestii; od treści tej odpowiedzi zależy ewentualna możliwość urządzenia procesji poza placem kościelnym). Prosimy naszych Parafian mieszkających na wschód od kościoła (w tamtym kierunku miała iść tegoroczna procesja) o ulokowanie konstrukcji ołtarzy w odpowiednich miejscach na palcu i choć skromne ich przyozdobienie: I ołtarz – przy krzyżu misyjnym (prosimy tych Parafian, którzy przygotowywali ołtarz przy posesji p. Ręboszów; II ołtarz – przy domu parafialnym (prosimy tych Parafian, którzy przygotowywali ołtarz przy posesji p. Borusińskich); III ołtarz – na zachodniej stronie placu (prosimy mieszkańców bloków); IV ołtarz i zakończenie procesji w kościele.

Zapraszamy do udziału w procesji dzieci: do sypania kwiatów, do niesienia poduszek i emblematów eucharystycznych. Spotkanie z dziećmi (zarówno dziewcząt jak i chłopców) przed tegoroczną procesją – w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

Spotkanie służby liturgicznej naszej parafii we środę o godz. 18.30.

Zapraszamy wspólnoty modlitewne naszej parafii i Druhów Strażaków.

Zwracamy się również z serdeczną prośbą o płatki kwiatów na procesję we czwartek i kolejne dni oktawy.

4. Od czwartku przez cały następny tydzień będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. 

W tym tygodniu w piątek i w sobotę po mszy św. o godz. 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego; w przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po mszy św. o godz. 16.00.

Przez cała oktawę gorąco zapraszamy na msze święte i procesje dla wyrażenia w ten sposób wdzięczności Jezusowi za dar Eucharystii.

5. W najbliższą sobotę, 13-y czerwca – Dzień Fatimski w naszej parafii.

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tej mszy św. szczególną modlitwą będziemy ogarniać chorych i starszych; na zakończenie mszy św. błogosławieństwo lekarstw, nabożeństwo w int. chorych i starszych oraz błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. 

Godz. 17.00 – na tej mszy św. szczególną modlitwą ogarniemy dzieci naszej parafii – na zakończenie modlitwa różańcowa w ich intencji

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. czerwcowe. 

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Na zakończenie mszy św. – procesja z Najśw. Sakramentem (z racji oktawy Bożego Ciała) i figurą Matki Bożej wokół kościoła oraz Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec. 

6. Kalendarz liturgiczny:

– 08.06 – pon. – wsp. św. Jadwigi Królowej

– 13.06 – sob. – wsp. św. Antoniego z Padwy pr, dr K-ła

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików: Zofii Pietrzykowskiej, Marianowi Dobrowolskiemu, Bernardzie Pietras, Januszowi Morenglowi . Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Są najnowsze numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz Małego Gościa Niedzielnego.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Krzysztof Kot (pogrzeb we wtorek o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001