Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia – 11 kwietnia 2021 roku

1. Trwa nieustanna codzienna modlitwa w naszej parafialnej kaplicy o godz. 19.30 : * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

3. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

4. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Koło ratunkowe nie tylko dla wierzących – Miłosierdzie Boże
– Zdrada nie wzięła się znikąd – rodzinne dramaty często rozwijają się latami

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Zawsze taki sam. Benedykt XVI jest inny, niż o nim mówiono.
– Wielki Bóg i mały wirus. O tym, czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem i czy pandemia to kara ze strony Boga?
– Dobry Bóg zawsze wie, co dla człowieka dobre.

6. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

7. Komunikaty:

a) „Drodzy Diecezjanie! Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas. W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii. Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku. Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite i obfite Boże błogosławieństwo. Wasz Biskup  † Jan Piotrowski”.

[do koszyków postawionych przy drzwiach kościoła można składać ofiary na potrzeby naszej diecezjalnej Caritas]

b) prosimy Rodziców dzieci I-komunijnych o kontakt z kancelarią parafialną w w związku z potrzebą podjęcia nowych ustaleń zw względu na panującą sytuację

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001