Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Meki Pańskiej (Palmową) – 24 marca 2024 roku

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, które przeżywaliśmy w ostatni piątek: za obecność i wspólną modlitwę a także za złożone w ten sposób świadectwo wiary. Dziękujemy: 

* wszystkim, którzy przygotowali rozważania poszczególnych stacji oraz czytali rozważania podczas drogi;
* tym, którzy podejmowali Krzyż niosąc Go pomiędzy stacjami; 
* Druhom Strażakom za zabezpieczenie trasy i zapewnienie bezpiecznego przemarszu.

Wszystkim jeszcze raz Bóg zapłać.

2. Dziś kończy się modlitwa nowennowa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Jak w poprzednie dni odmówimy ją po mszy św. o godz. 18.00. 

3. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła.

Dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. 

4. Od poniedziałku do środy msze święte o godz. 17 i 18. Spowiedź – podczas mszy świętych. Codzienny różaniec w tych dniach prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

5. We wtorek o godz. 9.00 rozpoczniemy świąteczne dekorowanie kaplicy. Zapraszamy serdecznie chętnych do pomocy przy przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6. We środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, do których nie chodzimy z sakramentami w I-e piątki miesiąca. Potrzebujących przedświątecznej posługi kapłana prosimy o zgłaszane w zakrystii.

7. We środę przypada 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

8. Również we środę, o godz. 18.30 – przedświąteczne przygotowanie liturgiczne dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy także byłych ministrantów, którzy chcieliby włączyć się do asysty liturgicznej podczas Świąt.

9. W czwartkowy wieczór rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – szczyt i źródło całego Roku Liturgicznego. 

Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. 

Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz. 23.00.

Do godz. 20.00 adoracja indywidualna, a w następnych godzinach prosimy o poprowadzenie adoracji koła różańcowe naszej parafii: 

od 20.00 do 21.00 – koło różańcowe św. Hiacynty

od 21.00 do 22.00 – koło różańcowe Maryi

od 22.00 do 23.00 – koło różańcowe św. Franciszka

[We czwartek o godz. 9.00 w Katedrze odprawiona zostanie Msza Święta Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz poświęceniem oleju chorych i oleju Krzyżma].

Wielki Piątek – w tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy świętej. 

* Od godz. 8.00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

* Droga Krzyżowa – o godz. 17.00; 

* Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpocznie się zaraz po Drodze Krzyżowej, tj. ok. 17.30. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego i czuwanie modlitewne do godz. 23.00. Rozpoczniemy je śpiewem Gorzkich Żali i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później do godz. 20.00 adoracja indywidualna.

Od 20.00 do 21.00 – adorację poprowadzi Apostolat Maryjny.

Od 21.00 do 23.00 – adoracja indywidualna.

Prosimy Druhów Strażaków o zaciągnięcie warty przy Grobie Pana Jezusa.

[W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta].

Wielka Sobota.

* Od 8.00 do 12.30 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

* Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – od 9.00, co pół godz. do 12.00 (włącznie).

* Od godz. 15.00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Liturgia Wigilii Paschalnej – najbardziej uroczystej i świątecznej Mszy św. w ciągu całego roku (z poświęceniem ognia, paschału, wody chrzcielnej) – rozpocznie się w sobotę wieczorem już po zachodzie słońca, o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec.

Przyszła Niedziela, 31-y dzień marca – to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 uroczysta Procesja Rezurekcyjna a po niej Msza św. Kolejne msze święte będą odprawione o godz.: 9, 11, 16 i 18. 

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte w porządku niedzielnym.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii. 

14. Komunikaty:

a) w naszym Oratorium – przerwa świąteczna

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w tym tygodniu we środę od 18.00 do 19.00.

c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

d) „Duszpasterstwo Akademickie oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej, zapraszają mieszkańców Kielc i okolic do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc, która będzie przeżywana pod hasłem „ABY DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE”. Nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z Biskupami Pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą, rozpocznie się w Wielki Wtorek  – 26 marca br. o godz. 19.00 przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach. Następnie uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami Kielc na Plac św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej.

e) Radiowe rekolekcje wielkopostne, będą emitowane na antenie Diecezjalnego Radia eM Kielce w Wielkim Tygodniu. Poprowadzi je ks. dr Miłosz Hołda. 

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Wiesław Kubuś. Wieczny odpoczynek..

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001