Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Męki Pańskiej (9.04.2017r.)

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Dziś o godz. 16.00 – ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która w ostatni piątek przeszła ulicami naszej parafii: za obecność i wspólną modlitwę w intencji całej parafii oraz wszystkich parafian a także za złożone w ten sposób świadectwo wiary. Dziękujemy:
  * wszystkim, którzy przygotowali rozważania poszczególnych stacji oraz czytali rozważania podczas drogi;
  * tym, którzy podejmowali Krzyż niosąc Go pomiędzy stacjami;
  * ks. Wojciechowi oraz panu Andrzejowi za prowadzenie nabożeństwa
  * panom: Marianowi Zwierzchowskiemu, Waldemarowi Błachutowi oraz Janowi Kudle za przygotowanie trasy;
  * Druhom Strażakom za czuwanie i pilnowanie porządku podczas drogi;
  * Panom Policjantom za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie.
  Wszystkim jeszcze raz Bóg zapłać.
  Dziękujemy również panu Adamowi Drożdżowi za wykonane skrzynki na podziękowania i prośby do MB Nieust. Pomocy oraz na okolicznościowe zbiórki.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać. We wtorek w godzinach popołudniowych złożone dary zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
  Spowiedź w te dni od godz. 16.30 do 18.30.
  Codzienny różaniec od pon. do środy o godz. 16.30 – prowadzi koło róż. bł. Hiacynty
  We środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieust. Pomocy.

 

 1. Przedświąteczne przygotowanie liturgiczne dla ministrantów we środę o godz. 18.30 (zapraszamy również byłych ministrantów, którzy chcieliby włączyć się do asysty liturgicznej podczas Świąt).

 

 1. We czwartek o godz. 9.00 rozpoczniemy świąteczne dekorowanie kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy przy przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

 1. W czwartkowy wieczór rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – szczyt i źródło całego Roku Liturgicznego.
  W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne (do godz. 23.00).
  Do godz. 20.00 adoracja indywidualna, a w następnych godzinach prosimy o poprowadzenie adoracji koła różańcowe naszej parafii:
  od 20.00 do 21.00 – koło różańcowe Maryi
  od 21.00 do 22.00 – koło różańcowe bł. Hiacynty
  od 22.00 do 23.00 – koło różańcowe bł. Franciszka.
  [We czwartek o godz. 9.00 w Katedrze odprawiona zostanie Msza Święta Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz poświęceniem oleju chorych i oleju Krzyżma].

W Wielki Piątek (dzień, w którym Kościół nie sprawuje Mszy świętej):
* Droga Krzyżowa – o godz. 17.00;
* Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpocznie się zaraz po Drodze Krzyżowej, tj. ok. 17.30. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Bożego i czuwanie modlitewne (do godz. 23.00). Rozpoczniemy je śpiewem Gorzkich Żali i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później do godz. 20.00 adoracja indywidualna.
Od 20.00 do 21.00 – adorację poprowadzi Apostolat Maryjny.
Od 21.00 do 22.00 – młodzież naszej parafii.
Od 22.00 do 23.00 – adoracja indywidualna.
Prosimy Druhów Strażaków o zaciągnięcie warty przy Grobie Pana Jezusa.
[W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta].

W Wielką Sobotę przed południem poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Rozpoczniemy o godz. 9.00 i będziemy święcić co pół godziny do godz. 12-ej.

Liturgia Wigilii Paschalnej – najbardziej uroczystej i świątecznej Mszy św. w ciągu całego roku (z poświęceniem ognia, paschału, wody chrzcielnej) – rozpocznie się w sobotę wieczorem już po zachodzie słońca, o godz. 20.00. (Prosimy o przyniesienie świec na liturgię).

W przyszłą niedzielę, 27 marca – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 uroczysta Procesja Rezurekcyjna a po niej Msza św.
Kolejne msze święte w Niedzielę Wielkanocną będą odprawiane: o godz. 9.00, o 11.00, o 16.00 i o 18.00.
W Poniedziałek Wielkanocny msze święte w porządku niedzielnym (7.00, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom ul. Malików: Urszuli Jedynak, Ewie Zbróg, Teresie Katanowskiej, Renacie Pawlikowskiej, Magdalenie Bębacz oraz Stanisławowi Magali. Bóg zapłać.
  Serdecznie dziękujemy również za indywidualnie składane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego].
  Kolejną grupę, już z ul. Piekoszowskiej, do sprzątania kaplicy zapraszamy w sobotę, ok. 12.15 (tj. zaraz po ostatnim poświęceniu pokarmów).

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:
  – Niepokalane Serce. Maryja w Fatimie zapewnia Łucję: „Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”
  – Liche drewno – Relikwie Krzyża Świętego to mocny materiał dowodowy na autentyczność wydarzeń na Golgocie
  – Noc chrześcijan – Wigilia Paschalna
  – Pozostały nam tylko ikony. Na Ukrainie wojna trwa nadalW najnowszej Niedzieli min.:
  – Kościół wobec objawień i orędzi maryjnych
  – Historia Polski pisana na grobowych tablicach – polskie groby w Ziemi Świętej*W Niedzieli Kieleckiej m.in.:*
  – Palmy, Wielki tydzień i tradycja po kielecku

 

 1. Komunikaty
  a) Kurii Diecezjalnej:

* „Kuria Diecezjalna w Kielcach zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Nabożeństwo, nazwane „Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej”, rozpocznie się 11 kwietnia br. (Wielki Wtorek) o godz. 18.30 w kościele pw. św. Wojciecha w Kielcach; przewodniczyć mu będą Księża Biskupi. Rozważania oraz oprawę muzyczną podczas Drogi Krzyżowej poprowadzą artyści świętokrzyscy oraz grupy społeczne i środowiska akademickie naszego miasta. Zakończenie Misterium będzie na Placu św. Jana Pawła II przy Bazylice katedralnej.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy połączonej z wędrówką śladami wybitnych postaci i doniosłych wydarzeń współtworzących historię naszego miasta i regionu.”

 

* Kuria Diecezjalna w Kiecach informuje, że  Polskie Radio Kielce przeprowadzi 16 kwietnia bezpośrednią transmisję z Mszy Rezurekcyjnej w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Wiernych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w tej uroczystej mszy, zapraszamy do słuchania radia od godz.6.00  (na częstotliwości 101,4 oraz  90,4 MHz).
b) Biskupa Ordynariusza: „Drodzy Diecezjanie! Wchodzimy w czas intensywnego przeżywania na nowo wydarzeń, które dokonały się prawie 2000 lat temu w Jerozolimie. Jezus Chrystus umarł dla naszego zbawienia. Jego zmartwychwstanie pozwoliło i pozwala człowiekowi z nadzieją patrzeć na własną przyszłość w najdalszej perspektywie, w perspektywie życia wiecznego w pełni szczęścia.

Każdy człowiek troszczy się o miejsca, które są mu drogie. Jest rzeczą naturalną, że jako chrześcijanie dbamy o miejsca święte związane z wydarzeniami zbawczymi. W Wielki Piątek po raz kolejny będziemy mieć możliwość ofiarowania daru serca na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Dzięki hojnym ofiarom wielu ludzi w dobrym tempie posuwają się prace związane z remontem tego szczególnego miejsca. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to święte miejsce, z serca błogosławię: w Imię Ojca † i Syna † i Ducha Świętego. † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI
c) przypomnienie: 22 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w budynku Gimnazjum nr 9 przy ul. Naruszewicza w Kielcach odbędzie się zebranie członków Wspólnoty Gruntowo-Leśnej byłej Wsi Czarnów w Kielcach. W zebraniu udział biorą członkowie wspólnoty zgodnie z wykazem uprawnionych (lista na drzwiach nowego kościoła). Planowany porządek zebrania:
Zmiana władz statutowych
Zmiana statutu spółki.

Dane kontaktowe w tej sprawie dostępne w zakrystii.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Daniel Rębosz. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001