Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Meki Pańskiej – 25 marca 2018 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła.

Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I. komunii św. i ich rodzicami.

Dziś o godz. 16.00 – ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, które przeżywaliśmy w ostatni piątek: za obecność i wspólną modlitwę a także za złożone w ten sposób świadectwo wiary.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać. We wtorek w godzinach popołudniowych złożone dary zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

Spowiedź w te dni od godz. 16.30 do 18.30.

Codzienny różaniec od pon. do środy o godz. 16.30 – prowadzi Apostolat Maryjny.

 

 1. Przedświąteczne przygotowanie liturgiczne dla ministrantów we środę o godz. 18.30 (zapraszamy również byłych ministrantów, którzy chcieliby włączyć się do asysty liturgicznej podczas Świąt).

 

 1. We czwartek o godz. 9.00 rozpoczniemy świąteczne dekorowanie kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy przy przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Ale wcześniej czekają nas prace porządkowe w nowym kościele i wokół świątyni – chcielibyśmy pierwszą mszę św. w niedzielę wielkanocną po procesji rezurekcyjnej odprawić w nowym kościele. W związku z tym zapraszamy chętnych do pracy także we wtorek na godz. 9.00.

 

 1. W czwartkowy wieczór rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – szczyt i źródło całego Roku Liturgicznego.

 

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne (do godz. 23.00).

Do godz. 20.00 adoracja indywidualna, a w następnych godzinach prosimy o poprowadzenie adoracji koła różańcowe naszej parafii:

od 20.00 do 21.00 – koło różańcowe św. Franciszka

od 21.00 do 22.00 – koło różańcowe św. Hiacynty

od 22.00 do 23.00 – koło różańcowe Maryi.

[We czwartek o godz. 9.00 w Katedrze odprawiona zostanie Msza Święta Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz poświęceniem oleju chorych i oleju Krzyżma].

 

W Wielki Piątek (dzień, w którym Kościół nie sprawuje Mszy świętej):

* Droga Krzyżowa – o godz. 17.00;

* Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpocznie się zaraz po Drodze Krzyżowej, tj. ok. 17.30. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Bożego i czuwanie modlitewne (do godz. 23.00). Rozpoczniemy je śpiewem Gorzkich Żali i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później do godz. 20.00 adoracja indywidualna.

Od 20.00 do 21.00 – adorację poprowadzi Apostolat Maryjny.

Od 21.00 do 22.00 – młodzież naszej parafii.

Od 22.00 do 23.00 – adoracja indywidualna.

Prosimy Druhów Strażaków o zaciągnięcie warty przy Grobie Pana Jezusa.

[W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta].

 

* W Wielką Sobotę przed południem poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Rozpoczniemy o godz. 9.00 i będziemy święcić co pół godziny do godz. 12-ej.

* Liturgia Wigilii Paschalnej – najbardziej uroczystej i świątecznej Mszy św. w ciągu całego roku (z poświęceniem ognia, paschału, wody chrzcielnej) – rozpocznie się w sobotę wieczorem już po zachodzie słońca, o godz. 20.00. (Prosimy o przyniesienie świec na liturgię).

 

W przyszłą niedzielę, 1 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 uroczysta Procesja Rezurekcyjna a po niej Msza św.

Kolejne msze święte w Niedzielę Wielkanocną będą odprawiane o godz.: 9, 11, 16 i 18.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte w porządku niedzielnym (7, 9, 11, 16, 18).

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej 116a. Bóg zapłać.

Dziękujemy także tym wszystkim, którzy indywidualnie, bez związku ze sprzątaniem kaplicy składali ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

W najbliższą sobotę (na godz. 12.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116b przy ul Piekoszowskiej.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Triduum Paschalne

– Wielki Post z o. Pio – cierpienie

– Zdążyć na pogrzeb Boga – Wielki Piątek nadal jest dniem roboczym

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jerozolimska Droga Krzyżowa

– Szlifowanie kapłańskiej duszy – o formacji stałej kapłanów

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Tadeusz Kułak, + Zygmunt Borusiński. Wieczny odpoczynek

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001