Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 roku

1. Dziś po wszystkich mszach świętych wymiana tajemnic w Dziecięcym i Rodzinnym Kole Różańcowym.

2.  Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Przypominamy, iż także w tym roku odpust zupełny ofiarowany zmarłym można uzyskać przez cały miesiąc listopad.

3. W najbliższy piątek, 26-go listopada, o godz. 18.30 w Domu Parafialnym, kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu msze święte jak we wszystkie „biblijne” piątki, tj. o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

4. W najbliższą sobotę – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

5.  Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

6. W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku Liturgicznego. I Niedziela Adwentu to jednocześnie pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Wojciech Krawczyk ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Za tydzień porządek mszy świętych z naukami, jak w każdą niedzielę. Program całych rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Można go też znaleźć na naszej stronie internetowej.

Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będziemy również transmitować za pośrednictwem naszej strony internetowej codziennie o godz. 18.00 (dodatkowo także w ostatni dzień rekolekcji o godz. 11.00).

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

8. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 22.11 – wsp. św. Cecylii dz, m

– śr. – 24.11 – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy m

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej i Starowiejskiej. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Gościu Niedzielnym, jak i Niedzieli  min.:

– O sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. I o możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji.

– O pomyśle tytułowania Chrystusa „Królem Polski”. 

– O Cudownym Medaliku. 

Do Gościa Niedzielnego  dołączony jest film dokumentalny o losach beatyfikowanego wczoraj Ks. Jana Machy

13. Komunikaty:

a) „Drodzy Bracia i Siostry! „Pokój – jak uczył św. Jan Paweł II – jest przede wszystkim darem Bożym, lecz jest także planem, w którego realizację każdy musi wnieść swój wkład”. Dlatego jako pasterz Kościoła Kieleckiego proszę Was wszystkich – Drodzy Diecezjanie – o modlitwę w tych intencjach. Niech Maryja, Królowa Pokoju i Łaskawa Pani Kielecka wyprasza ten dar naszym sercom, diecezji i Polsce. W tych intencjach, począwszy od najbliższej niedzieli, tj. 21 listopada, odmawiajmy modlitwę Pod Twoją obronę i śpiewajmy Suplikacje. Z darem błogosławieństwa. Wasz Biskup † Jan Piotrowski.”

b) Biskup Kielecki Jan Piotrowski zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek w niedzielę 21 listopada 2021 r. na pomoc migrantom. Jest to odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, by pomóc migrantom na granicy polsko – białoruskiej, bez względu na okoliczności ich przybycia. (…) Kościół w Polsce od początku kryzysu migracyjnego za pomocą Caritas Polska i Caritas diecezjalnych świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. Potrzeby jednak wciąż rosną, dlatego bp Jan Piotrowski zwraca się do wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie duchowe i finansowe. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. Zebrane środki – za pomocą Caritas Polska – będą przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na granicy Polski w porozumieniu z parafiami przygranicznymi i służbami Straży Granicznej.

c) W sobotę – 27.11 o godz. 17.00 Różaniec i Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele NMP Królowej Polski w Kielcach. Następnie Pokutny Marsz Różańcowy w hołdzie niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej. 

d) zapraszamy do naszego Oratorium dzieci w sobotę na godz. 10.00 oraz młodzież w piątek na godz. 18.00

e) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

f) katecheza przedchrzcielna dla rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi – w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

g) Przypominamy o organizowanym w dniach 3-5 grudnia 2021 r. w Skorzeszycach Weekendzie Lectio Divina poświęconym biblijnej postaci św. Józefa – Męża Maryi.  Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

14.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Antoni Bazuń. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001