Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 roku

1. Dziś 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą dzisiejszą niedzielę.

Dziś po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

2. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

3. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu – jak we wszystkie „biblijne” piątki – msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

4. W przyszła niedzielę – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 11.00 – miesięczne spotkanie z z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

5. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

6. W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku Liturgicznego. I Niedziela Adwentu to jednocześnie pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Tomasz Szczepanik z naszego kieleckiego Wyższego Seminarium Duchownego. Za tydzień porządek mszy świętych z naukami, jak w każdą niedzielę. Program całych rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Można go też znaleźć na naszej stronie internetowej.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 21.11 – wsp. Ofiarowania NMP

– wt. – 22.22 – wsp. św. Cecylii dz, m

– czw. – 24.11 – wsp. św. męcz. Andrzeja Dung-Lac pr i Towarzyszy

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Żyjemy w epoce, w która szczyci się wolnością i w której wolność staje się swoim zaprzeczeniem.

– Za tydzień Adwent. Jak nie stracić tego wyjątkowego czasu?

W dodatku „Bliżej Życia z Wiarą”: świadectwo dziewczyny, która pokonała anoreksję dzięki modlitwie oraz opowieść o świętym lekarzu, który leczy również po swojej śmierci. Ponadto trzy najzdrowsze diety świata oraz porady: jak przeżyć bunt nastolatka

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– O krytyce św. Jana Pawła II i jego pontyfikatu

– Kościół nie jest instytucją jak każda inna, bo też żadna inna nie ma głównej władzy poza tym światem. 

12. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 26 listopada, na godz. 10.00. 

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00 

c) zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś do koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary wspierające działalność duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji gł. w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r. 

d) komunikat Przewodniczącego KEP

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Janusz Radomski (pogrzeb we środę o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001