Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada 2017 r.)

 1. Trwa Nowenna Różańcowa o dobre przeżycie Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczniemy już za tydzień – 3 grudnia, w I. Niedzielę Adwentu. Modlimy się codziennie o godz. 16.30 (dziś przed mszą św. o godz. 18.00) w intencji całej naszej parafii – o błogosławione owoce Rekolekcji oraz w intencji o. Rekolekcjonisty.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. św. Franciszka.]

 

 

 1. W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku Liturgicznego. I Niedziela Adwentu to jednocześnie pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Tomasz Siemieniec – profesor kieleckiego Seminarium Duchownego, specjalista w zakresie Pisma św. Za tydzień porządek mszy świętych z naukami, jak w każdą niedzielę. Program całych rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Można go też znaleźć na naszej stronie internetowej.

Dzień spowiedzi rekolekcyjnej, w poniedziałek, 4 grudnia.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00 (będą to już odwiedziny ze spowiedzią i komunią świętą przedświąteczną); – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30;

* I. sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty.

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Apostolat Maryjny zaprasza na mszę św. z racji wspomnienia św. Katarzyny Laboure jutro na godz. 17.00. Na mszy św. zostaną poświęcone medaliki, które będzie można później ze sobą zabrać. Po mszy św. miesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego.

 

 1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00. W najbliższą sobotę i coś dla ciała i coś dla ducha… Więcej na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 30.11 – czw. – święto św. Andrzeja ap

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Franciszek jedzie do Azji, do Birmy i Bangladeszu

– To nie teatr – liturgia nie może padać ofiarą naszego widzimisię

– W cieniu Bandery – jak rozmawiać z Ukrainą o historii?

 

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Czy koniec świata się spóźnia? Uroczystość Chrystusa Króla

– Pora zejść z kanapy – o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży

– Młodzi patrioci – sylwetki młodych Polaków, którzy poświęcili swoje życie dla wolności (najmłodszy miał 13 lat)

 

 1. Komunikaty:
  a) spotkanie poświęcone bieżącym sprawom duszpasterskim i gospodarczym naszej parafii zorganizujemy już po rekolekcjach, tj. za dwa tygodnie.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zygmunt Bojanowicz. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001