Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą – 3 czerwca 2018 r.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego, a jutro w poniedziałek i we środę procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00.

We czwartek procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy św. o godz. 18.00 (mszy o godz. 17.00 nie ma) – prosimy o ich ustawienie i choć skromne udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na msze święte i procesje podczas oktawy dzieci (nie tylko pierwszokomunijne i „rocznicowe”).

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem:

* tych, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: tj. mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (na zachód od kościoła) oraz ul. Białogońskiej (także za złożoną ofiarę z 4-go ołtarza); * służbie liturgicznej; * pocztom sztandarowym; * druhom strażakom; * dzieciom pierwszokomunijnym i „rocznicowym” oraz ich rodzicom a także innym dzieciom oraz młodzieży zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób; * grupom modlitewnym naszej parafii; * Siostrom Salezjankom; * panu Marianowi i panu Andrzejowi.

[z racji Bożego Ciała została złożona ofiara na budowę kościoła oraz zamówiona msza św. (29 sierpnia br., godz. 17.00) w int. mieszkańców ul. Malików (rejonu IV-go ołtarza)]

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Jezusowego: * w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* * pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych; po mszy św. o godz. 18.00 – procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż św. Franciszka

11.30-13.30 – Apostolat Maryjny

13.30-15.30 – koło róż. św. Hiacynty

15.30-17.30 – koło róż. Maryi]

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. Maryi.

 

 1. W najbliższy piątek, 8 czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego (z racji uroczystości nie obowiązuje nas wtedy post). Wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy na przestrzeni minionego roku odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do czwartku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc pierwszopiątkowe obrazki.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 5.06 – wsp. św. Bonifacego bp, m

– sob. – 9.06 – wsp. NS NMP

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Niestety nie mamy komu podziękować za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę.

W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy do sprzątania kaplicy Parafian mieszkających w bloku nr 13b przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– To jest życie – co mówi nauka o początku ludzkiego życia? Nauczanie Kościoła opiera się na ustaleniach naukowych

– Koniec starej Irlandii? Irlandczycy odrzucili ochronę życia i opowiedzieli się za zabijaniem nienarodzonych

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Nasza ojczyzna w Sercu Boga – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– Ziemia wiernych ludzi – wywiad z biskupem Kazimierzem Gurdą w 200-lecie diecezji siedleckiej

 

 1. Komunikaty:
  a) zgodnie z zapowiedzią przy wychodzeniu z kościoła można składać do puszek ofiary na ustanowiony przez naszego ks. bpa ordynariusza Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany jako wyraz solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych.


b) „Drodzy Diecezjanie! (…) Marsz dla Życia i Rodziny w Kielcach, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej odbędzie się w niedzielę – 10 czerwca i rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 13.00. Następnie uczestnicy marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny ulicami: Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, przez Plac Wolności, Ewangelicką i Sienkiewicza do Placu Artystów, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Patronat nad marszem objął Prezydent Miasta Kielce Pan Wojciech Lubawski. Zachęcam do udziału w marszu wszystkich, którym drogie są wartości życia i rodziny jako fundamentu niepodległości i pomyślnego rozwoju naszej Ojczyzny. Ze szczególną zachętą zwracam się do rodzin z dziećmi, aby licznym uczestnictwem wsparły tę godną pochwały inicjatywę. Wszystkich Diecezjan zachęcam do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach. Wszystkim uczestnikom i organizatorom marszu z serca błogosławię. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.


c) „Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zaprasza wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego na ogólnopolskie wydarzenie pt. „Trasa Czerwonej Nitki” – w sobotę, 9 czerwca na kielecką Kadzielnię (…) [na ogólnopolską imprezę która będzie miała charakter festynu rodzinnego z wyraźnie zaakcentowanymi, licznymi elementami promocji honorowego krwiodawstwa, w tym możliwość honorowego oddania krwi w mobilnych punktach poboru, badania mammograficznego i cytologicznego w cytomammobusie, itp.. Już od godziny 14:00 na wszystkich uczestników czekać będą liczne atrakcje, ciekawe stoiska i oczywiście nie zabraknie kącika gier i zabaw dla najmłodszych, a wieczorem koncert Anity Lipnickiej. Dla wszystkich chętnych wstęp wolny!!! Serdecznie zapraszamy.
Jerzy Stalmasiński, Dyrektor RCKiK w Kielcach”


d) „4 czerwca 2018 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 27 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy. Rodziny, koła charytatywne, kapłani, wolontariusze są proszeni o pomoc tym osobom w udziale we wspomnianym spotkaniu.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30 – zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie
11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka i Biskupa Andrzeja Kaletę

12.00 – część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.
Jan Jagiełka, Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych”.


e) zostało jeszcze dosłownie kilka miejsc na kolonie dla dzieci i młodzieży (SP i gimnazjum), które organizujemy w dniach 3-12 lipca br. w Rycerce (w Beskidzie Żywieckim). Szczegółowe informacje i zgłoszenia u s. Marioli.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001