Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, natomiast w przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z Rodzicami kandydatów.

 

 1. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem są piątki Wielkiego Postu, kiedy odprawiamy msze św. o godz. 9 i 18.

[codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi Apostolat Maryjny]

 

 1. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. W tym tygodniu:

– pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty

11.30-13.30 – koło róż. Maryi

13.30-15.30 – – koło róż św. Franciszka

15.30-17.30 Apostolat Maryjny]

– pierwszy piątek miesiąca: – odwiedziny chorych od godz. 9.00 (będzie to już wizyta z przedświąteczną posługą sakramentalną; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 (po Drodze Krzyżowej dla dzieci).

* pierwsza sobota miesiąca: – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe Maryi (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

* Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Z wyprzedzeniem informujemy o planowanej na 12 kwietnia Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, którą ofiarujemy w intencji Parafian i dzieła budowy kościoła.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Zerwij z grzechem, nie Kościołem

– Szósty zmysł. Czym jest rozeznawanie duchowe?

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Antykatolicka kampania w Australii.

– Wojna, która uchroniła Kościół w Hiszpanii (1936-1939).

 

 1. Komunikaty:
  a) z racji tego, iż jest jeszcze zapotrzebowanie na baranki wielkanocne Caritas, zamówiliśmy je jeszcze; zostaną dostarczone w tym tygodniu


b) Jak zapowiadaliśmy włączamy się dziś w kolejną akcję Caritas naszej diecezji POLA NADZIEI. Wolontariusze przy drzwiach kościoła prowadzą zbiórkę na działalność Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W miarę możliwości włączmy się w zbiórkę funduszy i tym samym okażmy naszą solidarność z osobami terminalnie chorymi.


c) Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 dzieci i młodzież mogą w naszej świetlicy parafialnej odrobić lekcje, poczytać lektury, rozwiązać zadania. Jeśli będzie taka potrzeba, oprócz opiekunów będą w świetlicy również dyspozycyjni nauczyciele i studenci, którzy chętnie pomogą w przedmiotach ścisłych czy językowych. Zapraszamy.


d) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00; co w najbliższą sobotę? – szczegóły na tablicy ogłoszeń


e) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

 

f)) pojutrze, 2 kwietnia, zostaną ustawione na placu między kościołem a Domem Parafialnym kontenery na makulaturę; prosimy składać do nich makulaturę posegregowaną (osobno kartony i tekturę, osobno książki, gazety i inne papierowe odpady) – kontenery będą odpowiednio opisane; pieniądze ze sprzedaży zebranej makulatury przeznaczymy na kolonie, które dla dzieci naszej parafii organizujemy w początkach lipca.


g) Kurii Diecezjalnej: „Zbliża się czas kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II. (…) [Zachęcamy do] uczestnictwa we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, we wtorek 2 kwietnia 2019 r. o godz. 18.30, w kościele parafialnym w Masłowie. Po zakończeniu Mszy Świętej weźmiemy udział w tradycyjnej już Drodze Krzyżowej z kościoła parafialnego na lotnisko. Na tę Drogę Krzyżową prosimy przynieść lampiony…”


h) „Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach serdecznie zaprasza uczniów klas VIII Szkół Podstawowych oraz klas trzecich Gimnazjum na „Dzień Otwartej Szkoły” w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 – 14.00. Będzie możliwość spotkania się z nauczycielami i uczniami, zapoznania się z ofertą liceum oraz uczestniczenia w wielu ciekawych inicjatywach.”


i) W dniach 8 – 10 kwietnia w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób wykonujących zawody prawnicze. Jest to doroczna okazja do spotkania oraz do modlitwy za całe środowisko prawnicze naszego regionu. Tematem przewodnim tegorocznych rozważań będzie: „Poznanie Boga i wartość wiary w dzisiejszym świecie*”

[Porządek rekolekcji]:

PONIEDZIAŁEK – 8 kwietnia

18.00  Msza święta i konferencja (po Mszy św.)

WTOREK – 9 kwietnia

18.00  Msza święta i konferencja (po Mszy św.)

ŚRODA – 10 kwietnia

17.00 – 18.00  Spowiedź

18.00  Msza święta i konferencja (po Mszy św.)

Rekolekcje prowadzi ks. dr Paweł Tambor – Rektor WSD w Kielcach.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001