Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca 2020 roku

1. Codziennie o godz. 20.30 w kościołach naszej diecezji duchowni i osoby życia konsekrowanego modlą się o oddalenie pandemii koronawirusa, w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, w intencji służb medycznych i sanitarnych, za zmarłych wskutek zakażenia wirusem oraz ich bliskich oraz o pokój serca i łaskę nawrócenia. Jest to modlitwa bez udziału ludu. Wszystkich prosimy, aby o tej samej porze modlili się na różańcu w swoich domach i duchowo łączyli się z kościołem parafialnym.

2. Do świąt wielkanocnych zawieszamy przygotowania do I. Komunii św. oraz do Bierzmowania. Na dzień dzisiejszy aktualne pozostają terminy uroczystości. O ewentualnych zmianach będziemy natychmiast informować.

3. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem są piątki Wielkiego Postu, kiedy odprawiamy msze św. o godz. 9 i 18.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

4. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek: 

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

5. Komunikaty o ewentualnych zmianach w porządku mszy świętych czy nabożeństw będziemy podawać na bieżąco. Będą się też niezwłocznie pojawiać w aktualnościach na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. Kalendarz liturgiczny:

– 25.03 – śr. – urocz. Zwiastowania Pańskiego

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian z ul. Kolejarzy. 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Jest najnowszy numer tygodnika Niedziela oraz kwietniowy już numer Małego Gościa Niedzielnego.

11. Komunikaty:

a) „Drodzy Diecezjanie wraz ze swoimi duszpasterzami. Od 1998 r., w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium vitae, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia. Fiat Maryi, wypowiedziane w Nazarecie, było pełną wiary odpowiedzią na Bożą propozycję, że zostanie Matką Jezusa Chrystusa, Bożego Syna. Każde ludzkie życie jest darem Bożej miłości, który urzeczywistnia się poprzez współpracę Boga z człowiekiem. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do modlitwy o ochronę każdego poczętego życia i troskę o jego duchowy i fizyczny rozwój. Niech nasza wspólna modlitwa w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 20.30 złączy nas we wspólnotę, która kocha życie i pragnie dla niego Bożego błogosławieństwa. Niech Matka Najświętsza wyprasza wszystkim Boże błogosławieństwo, a szczególnie małżonkom oczekującym potomstwa i rodzinom naszej diecezji. Z darem błogosławieństwa i modlitwą – Wasz Biskup † Jan Piotrowski.”

b) planowany w najbliższą sobotę wyjazd do Krakowa jest odwołany

c) anonsowane wcześniej diecezjalne rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych oraz dla osób wykonujących zawody prawnicze zostały odwołane.

d) Wolontariusze Straży Pożarnej świadczą pomoc w dowozie żywności oraz leków pozostającym w domach mieszkańcom Kielc i powiatu kieleckiego. Zgłoszenia pod nr tel. 502 429 800. Strażacy wolontariusze chcący pomóc w akcji mogą dołączyć do grona wolontariatu.

e) zajęcia w Oratorium zawieszone do odwołania;

f) biblioteka parafialna nieczynna do odwołania.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001