Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14 marca 2021 roku

1. W najbliższą sobotę – 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą przyszłą niedzielę – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

2. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

[Koronka do Bożego Miłosierdzia – przed mszą świętą wieczorną]

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek, godz. 9.30 i 18.30.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

4. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pt. – 19.03 – urocz. św. Józefa, Oblubieńca NMP

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś sczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i  Niedzieli są w zakrystii. Jest także numer specjalny wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi. 

10. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

11. Komunikaty:

a) Caritas: „Zachęcamy do nabywania baranków Caritas [sugerowana cena – 5 PLN], które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranek jest symbolem Ofiary Chrystusa złożonej za nas na Krzyżu.  Dochód z tego wielkanocnego dzieła miłosierdzia tradycyjnie przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.”

b) Policja ponawia apel skierowany szczególnie do osób starszych i samotnych z racji nasilających się w ostatnim czasie wyłudzenia i oszustwa. Prosi o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności. Podejrzane rozmowy należy przerywać i niezwłocznie poinformować o nich kogoś z krewnych lub Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Apeluje również do młodych, aby informowali swoich rodziców i dziadków o tym zagrożeniu.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001