Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

 1. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem są piątki Wielkiego Postu, kiedy msze św. odprawiane są o godz. 9 i 18.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. Maryi.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. Z wyprzedzeniem informujemy o planowanej na 23 marca Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, którą ofiarujemy w intencji Parafian i dzieła budowy kościoła.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Starowiejskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 114 przy ul Piekoszowskiej.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Niedziela bez handlu

– Lista Schindlera w koloratce – księża ratujący Żydów

– Największe zagrożenie demokracji to odrzucenie norm moralnych

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Urzędowy antysemityzm komunistów

– Igrzyska – święto sportu przed obliczem Boga – wywiad z biskupem Marianem Florczykiem

 

 1. Komunikaty:
  a) „W dniach 14 – 15 marca w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób wykonujących zawody prawnicze. Jest to doroczna okazja do spotkania oraz do modlitwy za całe środowisko prawnicze naszego regionu.

Program rekolekcji:

ŚRODA – 14 MARCA

18.00 – Msza święta

18.30 – Konferencja: „ Nierozerwalność małżeństwa – perspektywa biblijna” – ks. dr Tomasz Siemieniec

CZWARTEK – 15 MARCA

17.00 – 18.00  Możliwość spowiedzi

18.00 – Msza święta  

18.30 – Konferencja: „Ratowanie małżeństwa w kryzysie” –  ks. dr Sebastian Wieczorek”.


b) „Zbliża się czas kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar jego osoby, za nauczanie i posługę oraz obecność świętego Papieża na świętokrzyskiej ziemi. Tę naszą wdzięczność wyrazimy poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 18.30, w kościele parafialnym w Masłowie.

Po zakończeniu Mszy Świętej weźmiemy udział w tradycyjnej już Drodze Krzyżowej z kościoła parafialnego na lotnisko. Na tę Drogę Krzyżową prosimy przynieść lampiony.

Naszą wspólną modlitwę zakończymy przy pomniku Św. Jana Pawła II, wzywając Jego wstawiennictwa dla nas, dla naszych rodzin oraz wypraszając miłosierdzie Boże dla naszej Ojczyzny i dla całego świata. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy.”


c) „W piątek – 23 marca br. o godz. 19:00 w kościele św. Wojciecha w Kielcach odbędzie spektakl lalkarski ,,Pasja.  Misterium męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” autorstwa Michela de Ghelderode’a w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z  Łomży. Spektakl grany drewnianymi figurami przywołuje na myśl ostatnie chwile z życia Jezusa przekazane w mistycznej formie teatru lalek. Przedstawienie odbędzie się w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury, nad którym patronat honorowy objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski.”

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Andrzej Czerwiak (pogrzeb we środę o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001