Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 10 marca 2024 roku

1. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim naszym Parafianom, którzy wczoraj włączyli się w prace porządkowe przy kościele. Bóg zapłać.

2. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się miesięczne spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu: o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa dla dorosłych – piątek, godz. 9.30 i 18.30
* Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek, godz. 17.00.
* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

5. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii. Jest jeszcze specjalny magazyn o tematyce wielkopostnej.

10. Komunikaty:

a) dzieci zapraszamy do Oratorium w sobotę na godz. 10.00 a młodzież w piątek na godz. 19.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00

c) Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do nabywania baranów do koszyczka ze święconką w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. (…) Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

d) W związku ze zbliżającą się peregrynacją relikwii Bł. Rodziny Ulmów w diecezji kieleckiej w dniach 16 – 23 marca b.r., konferencję pt.: „Błogosławiona Rodzina Ulmów – droga do świętości” wygłosi postulator procesu beatyfikacyjnego ks. dr Witold Burda z Przemyśla: 11 marca 2024 roku o godz. 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

e) Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy musical „Łaszczyńscy w służbie ludzkości” – wspaniałą opowieść o ludziach niezwykłych, którzy dzięki marzeniom, wyobraźni oraz nadzwyczajnemu intelektowi i umiejętnościom przyspieszyli bieg historii. Bohaterowie tej opowieści to związani z ziemią świętokrzyską patrioci i społecznicy. W działaniach wspierała ich silna wiara w Boga, w prawdy moralne zawarte w katolickiej wizji sprawiedliwego świata. Patronat honorowy nad musicalem objął Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Musical będzie grany 24 i 25 marca w Kieleckim Centrum Kultury. 

f) W  piątek – 22 marca br. o godz. 17.00, w kościele parafialnym w Masłowie, zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka. 

Po Mszy świętej odbędzie się Papieska Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku. Będzie to modlitwa o pokój na świecie, zgodę i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

g) Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,  ks. abp. Stanisław Gądecki, zaprasza do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa nowennowa „Akcja 21:20″, będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku. Włączymy się w tę modlitwę każdego dnia nowenny po mszy św. o godz. 18.00. Nowennę można odmówić również indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. W tych wszystkich intencjach będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski. 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001