Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 22 kwietnia 2018 r.

 1. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi Apostolat Maryjny.
 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 23.04 – urocz. św. Wojciecha bp, m, gł. Patrona Polski

– śr. – 25.04 – święto św. Marka ew.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku 118 przy ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 12 przy ul. Kazimierza Wlk.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Obrońca prostych ludzi – ukazała się biografia Benedykta XVI

– Wiara jest żywa. O roli Tradycji i zmianach w Kościele

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Krakowska pielęgniarka Hanna Chrzanowska będzie błogosławioną

– Z Czech przez Polskę do nieba – św. Wojciech

– W ciszy słychać najlepiej – reportaż ze Świętej Katarzyny

 

 1. Komunikaty:
  a) „Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Koordynatorem Diecezjalnym zbiórki surowców wtórnych, Panem Władysławem Burzawą, rozpoczynają edycję zbiórki elektrośmieci na misje, we wszystkich parafiach naszej diecezji. Dzięki pomocy duszpasterzy i diecezjan, udało nam się zrealizować wiele misyjnych projektów, m. in. wybudowaliśmy cztery studnie

w Afryce, wyposażyliśmy kilka szkół, sierocińców, domów dla niepełnosprawnych, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. To wszystko dzięki zbiórce makulatury i elektrośmieci w naszych parafiach.

Prosimy wszystkich mieszkańców diecezji kieleckiej o dołączenie do tak zaszczytnej akcji. Wystarczy przywieźć sprzęt w wyznaczone miejsce zbiórki i zachęcić innych. Pieniądze, które otrzymamy ze sprzedaży elektrośmieci, przeznaczymy na realizację kolejnych projektów misyjnych. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska, ale również pomagamy tym, którym żyje się gorzej od nas. Pomagamy biednym i głodującym dzieciom w krajach misyjnych. W najbliższych dniach do każdej wspólnoty parafialnej dostarczone zostaną materiały promujące akcję. Niech wszystkie inicjatywy służące pomocy innym ludziom wspiera Dobry i Miłosierny Pan. Wszystkim organizatorom i darczyńcom udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”


b) są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 5-6 maja br. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.


c) organizujemy również kolonie dla dzieci i młodzieży (SP i gimnazjum) w dniach 3-12 lipca br. w Rycerce (w Beskidzie Żywieckim). Szczegółowe informacje u s. Marioli, która przyjmuje także zgłoszenia.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: +Stanisława Boszczyk. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001