Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną (07.05.2017r.)

 1. Dziś w I. niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 – ostatnie miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich przygotowującymi się do I Komunii św. i ich Rodzicami.

Dziś również po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich Rodzicami.

Przygotowania liturgiczne w tym tygodniu:

– dla kandydatów do bierzmowania: wtorek i czwartek, godz. 18.30

– dla dzieci przed I. Komunią św.: poniedziałek, środa, piątek, godz. 18.30.

 

 1. W najbliższą sobotę, 13-y dzień miesiąca maja – dzień MB Fatimskiej. Będziemy w tym dniu obchodzić pierwszy tegoroczny Dzień Fatimski oraz nasz drugi odpust parafialny. Msze św. w tym dniu:

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, różańcem za chorych, litanią loretańską i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – podczas tej mszy św. ks. Bp Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

O godz. 19.00 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. majowe.

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła oraz w intencji wszystkich Parafian. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski.

[prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec]

Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym święcie naszej parafii.

Podczas tegorocznych dni fatimskich zwieńczonych w październiku misjami świętymi kaznodzieją będzie ks. Dariusz Gącik.

 

 1. W sobotę, 13 maja, w Fatimie, papież Franciszek ogłosi naszych patronów: bł. Hiacyntę i Franciszka świętymi Kościoła Katolickiego. Transmisje telewizyjne z tej uroczystości w TVP 1 oraz TV TRWAM.

 

 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiamy codziennie: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, w dni powszednie o godz. 17.30.

Nowenna do MB Nieust. Pomocy we środę o 17.30.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.30.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30 (w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 08.05 – pon. – urocz. Św. Stanisława bp, m, gł. Patrona Polski

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Medjugorie – miejsce wyciszenia i modlitwy. Wywiad z abp Henrykiem Hoserem

– Ciało w niebie. Czy możemy sobie wyobrazić zmartwychwstanie ciała?

W najnowszej Niedzieli min.:

– Ale robotników mało… Tydzień Modlitw o Powołania

– Nie miał względu na osoby – św. Stanisław Biskup i Męczennik

– Leki, które nie leczą. Polacy lubią leczyć się sami…

– Słownik ideologów aborcji. Jak pomieszano pewne pojęcia…

 

 1. Komunikaty
  a) Bpa Ordynariusza: „Drodzy Bracia i Siostry! 27 lipca 2017 roku przypadnie 25 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, którego toczy się proces beatyfikacyjny. (…) Zachęcam Was, Drodzy Bracia i Siostry do żarliwej modlitwy o jego rychłą beatyfikację oraz o cud za jego wstawiennictwem. Niech ta dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza będzie naszą wspólną modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, aby nasza diecezja i Kościół zyskały nowego orędownika. Drodzy Bracia i Siostry przyjmijcie obrazek z wizerunkiem Sługi Bożego oraz z modlitwą o jego rychłą beatyfikację. Wszystkim Braciom w kapłaństwie oraz wszystkim wiernym naszej diecezji z serca błogosławię: † W Imię Ojca † i Syna, † i Ducha Świętego. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

b) Kurii Diecezjalnej: „ Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XII Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się 20 maja pod patronatem i z udziałem Biskupa Mariana Florczyka. Zachęcamy do udziału rodziny, młodzież i starszych oraz grupy parafialne. Spotkanie na placu Jana Pawła II w Kielcach przy Bazylice Katedralnej o godz. 9.30. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn, w tamtejszych kościołach zatrzymamy się na wspólną modlitwę. Zakończenie w Borkowie, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Karty uczestnictwa można odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001