Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 24 grudnia 2023 roku

1.  Dziś ostatni dzień adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa (7.00; 9.00; 11.00) – po południu mszy św. nie ma!! Następna jest dopiero Bożonarodzeniowa już Pasterka.

Nowenna do Bożego Narodzenia po mszy św. porannej.

Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze specjalnie zrobionym żłóbeczkiem  otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

Wieczorem w domach wieczerza wigilijna. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (i co oczywiste także od alkoholu!). Zadbajmy, aby było to religijne i rodzinne przeżycie poprzez czytanie Ewangelii, wspólną modlitwę, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiewanie kolęd.

2. O północy rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę – pierwszą Mszę św. o Bożym Narodzeniu. Potem w ciągu I-go Dnia Świąt Bożego Narodzenia, 25-go grudnia, msze święte w porządku niedzielnym.

3. We wtorek, 26-go grudnia, II-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia – uroczystość św. Szczepana Męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcenie owsa – po mszy św. o godz. 11.00.

4. Od środy do soboty msze święte o godz. 17.00 i 18.00.

5. We środę, 27-go grudnia, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina po mszy św. o godz. 17.00.

Po tej mszy św. spotkanie z członkami Apostolatu Maryjnego naszej parafii.

6. W sobotę 30-go grudnia od godz. 18.00 w Domu Parafialnym spotkanie opłatkowe wspólnot modlitewnych naszej parafii: Róż różańcowych, Apostolatu Maryjnego i Apostolatu Margaretka.

7. W przyszła niedzielę, 31-go grudnia, święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji małżonków połączonych sakramentalnym węzłem w naszym kościele w 2023 roku.

Będzie to jednocześnie ostatni dzień 2023 roku. Po mszy św. o godz. 18.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku.

8. Codzienny różaniec w tym tygodniu (od środy) prowadzi Apostolat Maryjny. 

9. Składamy serdeczne podziękowania naszym Parafianom, którzy zaangażowali się w świąteczne udekorowanie naszej kaplicy: Annie i Stanisławowi Januszom, Iwonie i Krzysztofowi Więckowskim, Halinie Tomali, Krzysztofowi Ręboszowi, Piotrowi Makuchowi i Marianowi Zwierzchowskiemu. Bóg zapłać.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za okazane dobre serce i pomoc – Bóg zapłać.

Dziękujemy także z całego serca za przekazane życzenia świąteczne i noworoczne.

10. Kalendarz liturgiczny (poza wspomnianymi wyżej dniami):

– czw. – 28.12 – święto świętych Młodzianków m

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku nr 12 przy ul. Permskiej: Sylwii i Krzysztofowi Nowkom, Magdalenie, Michałowi i Mateuszowi Cieślikiewiczom oraz Marcinowi Pejasowi. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych parafian z ul. Kolejarzy.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Świąteczne numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

15. Komunikaty:

a) prosimy dzieci, które na początku adwentu wzięły do domu plansze roratnie i wklejały na nie przez ten czas obrazki, by przyniosły je podpisane w ciągu najbliższego tygodnia (najwytrwalszych uczestników rorat chcemy nagrodzić.)

b) trwa przerwa świąteczna w Oratorium oraz bibliotece parafialnej.

c) zachęcamy jeszcze do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są w zakrystii. 

d) w zakrystii są jeszcze również poświęcone opłatki.

16. W najbliższą sobotę, 30-go grudnia, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Pragniemy spotkać się ze wszystkimi Parafianami – prosimy zatem o obecność (w miarę możliwości oczywiście) wszystkich Domowników oraz o otwarte drzwi i serca. Nigdzie nie będziemy wpychać się na siłę; niech wszyscy czują się wolni w swojej decyzji o spotkaniu kolędowym.

Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, pasyjkę, zapalone świece, wodę święconą i kropidło; dzieci natomiast przygotowują zeszyty bądź zeszyty ćwiczeń z religii. 

Prosimy także na czas kolędy wyłączyć telewizor czy radio oraz schować czworonogi, zwł. psy.

Porządek kolędy w sobotę:

od 9.00 Malików 5 → 49 np,

od 9.00 Malików 51 → 75 np,

od 9.00 Malików 77 → 103 np.

W najbliższą niedzielę powiemy więcej o porządku kolędowym mszy świętych i nabożeństw oraz o zaproponowanej już w zeszłym roku zmianie w odwiedzinach kolędowych w domach przy ul. Piekoszowskiej i Malików.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Wrona (pogrzeb we środę o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001