Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia.

 

– Msze św. w tym dniu tylko do południa (7.00; 9.00; 11.00) – po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia!!

– Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (zrobionym przez tatę i oczywiście wyłożonym siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

[Prosimy dzieci, które na początku adwentu wzięły do domu planszę roratnią, żeby przyniosły ją podpisaną z naklejonymi obrazkami. Najwytrwalszych uczestników rorat chcemy oczywiście nagrodzić.]

– Wieczorem w domach wieczerza wigilijna. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (i co wydaje się być oczywiste także od alkoholu!). Zadbajmy, aby było to religijne i rodzinne przeżycie poprzez czytanie Ewangelii, wspólną modlitwę, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiewanie kolęd.

 

 1. O północy, czyli już 25 grudnia, rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę – pierwszą Mszę św. o Bożym Narodzeniu. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Ordynariusz Jan Piotrowski. A przeżywać ją będziemy pod dachem naszego budującego się kościoła.

[Ofiary złożone na tace podczas Pasterki będą przekazane na „Fundusz Ochrony Życia”.]

– Jutro, 25-go grudnia – w I. dzień Świąt Bożego Narodzenia – w ciągu dnia msze święte w porządku niedzielnym.

 1. We wtorek 26-y grudnia – II dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana Męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. Od środy do soboty msze święte będą odprawiane tylko po południu o godz. 17.00.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. św. Franciszka – od środy po świętach.]

 

 1. W przyszłą niedzielę, 31-go grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

– O godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji tych wszystkich naszych parafian, którzy w 2017 roku zawarli sakramentalny związek małżeński. Będziemy się modlić za tych, którzy przeżywali tę uroczystość w naszej kaplicy (ich znamy) oraz za tych, którzy brali ślub gdzie indziej (prosimy, aby ci zgłosili się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej).

– Przyszła niedziela to ostatni dzień 2017 roku. Po mszy św. o godz. 18.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 27.12 – śr. – święto św. Jana Ap, Ew

– 28.12 – czw. – święto św. Młodzianków męczenników

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w świątecznym dekorowaniu naszej kaplicy oraz w pracach przygotowujących kościół do odprawieniu w nim pasterki. Wszystkim za dobre serce i pomoc Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Józef, czyli ojciec. Dziś potrzeba wzoru ojca

– Święta w drodze – nie każdy może świętować w domu

[Numer jest podwójny (świąteczno-noworoczny). Cena 8 zł.]

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Od żłóbka św. Franciszka do papieskich szopek w Watykanie.

– Wigilijna tęsknota. Wigilia to dzień, kiedy najbardziej widać brak bliskich nam osób

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Życzenia ks. Biskupa Jana Piotrowskiego oraz wywiad z ks. Biskupem Marianem Florczykiem

[W numerze dodatki: Obrzęd wieczerzy wigilijnej w rodzinie, płyta Arki Noego z kolędami, kalendarz ze św. Janem Pawłem II. Cena numeru: 10 zł.]

 

 1. Komunikaty:
  a) są jeszcze świece na stół wigilijny przygotowane przez Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł.). (…) Ofiary przeznaczone są na letni wypoczynek, dożywianie dzieci, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną. W tym roku część ofiar trafi też na pomoc dzieciom w Ameryce Południowej.”

  b) Kurii Diecezjalnej: „…Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z Kurią Diecezjalną organizuje „Nawiedzenie Trzech Króli” połączone ze wspólnym śpiewem kolęd na Placu Jana Pawła II w Kielcach. Spotkanie rozpocznie się w sobotę – 6 stycznia 2018 r. o godz. 13.00 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Po zakończeniu Mszy świętej nastąpi przejście na Plac Jana Pawła II, dokąd będą przybywać królewskie orszaki. Zapraszamy na to wydarzenie (…) rodziny wraz z dziećmi w strojach kolędników, zespoły w strojach ludowych, służbę liturgiczną oraz mieszkańców Kielc i okolic. Niech nasza obecność i wspólne kolędowanie będą świadectwem naszej wiary i wyrazem miłości do chrześcijańskich i narodowych tradycji.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001