Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 22 grudnia 2019 r.

1. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Dzieci do przyniesionych żłóbeczków figurkę Dzieciątka Jezus.

Spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic – dziś po mszy św. o godz. 11.00.

2. Msza święta roratnia jeszcze tylko jutro i we wtorek o godz. 6.30.

[jutro także msza św. o godz. 17.00]

Prosimy dzieci, które na początku adwentu wzięły do domu planszę roratnią i wklejały na nią przez ten czas obrazki, żeby przyniosły ją podpisaną najpóźniej do soboty. Najwytrwalszych uczestników rorat chcemy oczywiście nagrodzić.

3. Nowenna do Bożego Narodzenia: * dziś – po porannej mszy św.; * jutro i we wtorek – po roratach.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dary w ramach przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Pod właściwe adresy przygotowane paczki zostaną rozwiezione jutro po roratach.

5. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w świątecznym dekorowaniu naszej kaplicy oraz w pracach porządkowych. Za dobre serce i pomoc Bóg zapłać.

6. We wtorek 24-y dzień grudnia – ostatni dzień adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. 

– Msza św. w tym dniu tylko rano (roraty) o 6.30; po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia (następna dopiero Pasterka).

We wtorek wieczorem – w domach wieczerza wigilijna. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (i co wydaje się być oczywiste także od alkoholu!). Zadbajmy, aby było to religijne i rodzinne przeżycie poprzez czytanie Ewangelii, wspólną modlitwę, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiewanie kolęd.

5. Z wtorku na środę o północy, czyli już 25 grudnia, rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę – pierwszą Mszę św. o Bożym Narodzeniu. 

Ofiary złożone na tace podczas Pasterki będą przekazane na „Fundusz Ochrony Życia”.

W I. dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia – w ciągu dnia msze święte w porządku niedzielnym.

Nowenna do MB Nieust. Pomocy po mszy św. o godz. 16.00.

6. We czwartek – 26-y grudnia – II. dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana Męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. W piątek, 27-go grudnia, kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania i rozważania Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

8. W sobotę, 28-go grudnia, msza św. o godz. 17.00; różaniec o godz. 16.30.

[w tym tygodniu (w poniedziałek, piątek i sobotę) różaniec prowadzi koło róż. św. Hiacynty]

W sobotę, 28 grudnia, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Pragniemy spotkać się ze wszystkimi parafianami – prosimy zatem o obecność (w miarę możliwości oczywiście) wszystkich Domowników oraz o otwarte drzwi i serca (nigdzie nie będziemy wpychać się na siłę). 

Prosimy także przygotować stół nakryty białym obrusem, pasyjkę, zapalone świece, wodę święconą i kropidło; dzieci natomiast przygotowują zeszyty bądź zeszyty ćwiczeń z religii. 

[Prosimy także na czas kolędy wyłączyć telewizor czy radio oraz schować czworonogi, zwł. psy.]

Porządek kolędy w sobotę:

I – od 9.00 Kolejarzy (od końca); Białogońska (od początku)

II – od 9.00 Starowiejska; Białogońska (od końca)

9. W przyszłą niedzielę, 29-go grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 

O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji tych wszystkich naszych Parafian, którzy w 2019 roku zawarli sakramentalny związek małżeński. Będziemy się modlić za tych, którzy przeżywali tę uroczystość w naszym kościele (ich znamy) oraz za tych, którzy brali ślub gdzie indziej (prosimy, aby ci zgłosili się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej).

10. Kalendarz liturgiczny:

– 27.12 – pt. – święto św. Jana Ap, Ew (na mszy św. o godz. 18.00 – poświęcenie wina)

– 28.12 – sob. – święto św. Młodzianków męczenników

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku 116d przy ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 17.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 118 przy ul. Piekoszowskiej.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Co naprawdę świętujemy?

– Inny czas nie będzie nam dany

[do numeru dołączona jest płyta z kolędami, śpiewnik oraz kalendarz]

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Siedem słów od żłóbka

– Wszystkie dzieci Miriam

15. Komunikaty:

a) Z przyczyn obiektywnych wszystkie celebracje liturgiczne w okresie świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać w kaplicy. O szczegółach a także innych kwestiach duszpastersko-gospodarczych poinformujemy w przyszła niedzielę.

b) Dzieci i młodzież z naszego Oratorium wraz z Rodzicami przygotowali poetyckie misterium Bożonarodzeniowe. Będzie je można obejrzeć i przeżyć w II. dzień świąt po mszy św. o godz. 11.00 oraz za tydzień, w Niedzielę św. Rodziny, po mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy.

c) „Kolejne spotkanie modlitewne w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę odbędzie się w Kielcach w sobotę, 28 grudnia 2019 r., pod hasłem „Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą Świętą w kościele św. Jana Pawła II w Kielcach.

d) Są jeszcze wigilijne świece Caritas. Ofiary za świece  przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci. Część ofiar trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w skrajnej nędzy w Wenezueli.

e) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz kandydatów na  rodziców chrzestnych zapraszamy w przyszłą niedzielę (ostatnią w grudniu) na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

f) w oratorium trwa przerwa świąteczna; najbliższe spotkanie na początku stycznia.

g) bibliotek parafialna otwarta dziś od godz. 10.00 do 11.00 a potem dopiero po Nowym Roku. 

h) w zakrystii są jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marzena Boszczyk (pogrzeb w pon. o godz. 10.00) oraz śp. Marian Wawrzeńczyk (pogrzeb w wt. o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001