Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 20 grudnia 2020 roku

1. Dziś 20-y dnia miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą niedzielę – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

2. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Dzieci do przyniesionych żłóbeczków otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

3. Msza święta roratnia jeszcze tylko w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30.

Prosimy dzieci, które na początku adwentu wzięły do domu planszę roratnią i wklejały na nią przez ten czas obrazki, żeby przyniosły ją podpisaną najpóźniej do przyszłej niedzieli. Najwytrwalszych uczestników rorat chcemy oczywiście nagrodzić.

Adwentowe msze święte popołudniowe w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 17.00.

4. Nowenna do Bożego Narodzenia: * dziś – po porannej mszy św.; * od jutra do czwartku – po roratach.

5. W najbliższy wtorek, tj. pojutrze – przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

6. We najbliższy czwartek 24-y dzień grudnia – ostatni dzień adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. 

– Msza św. w tym dniu tylko rano (roraty) o 6.30; po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia (następna dopiero Pasterka).

We czwartek wieczorem – w domach wieczerza wigilijna. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (i co wydaje się być oczywiste także od alkoholu!). Zadbajmy, aby było to religijne i rodzinne przeżycie poprzez czytanie Ewangelii, wspólną modlitwę, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiewanie kolęd.

7. Z czwartku na piątek o północy, czyli już 25 grudnia, rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę – pierwszą Mszę św. o Bożym Narodzeniu. 

Ofiary złożone na tace podczas Pasterki będą przekazane na „Fundusz Ochrony Życia”.

W I. dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia – w ciągu dnia msze święte w porządku niedzielnym.

8. W najbliższą sobotę – 26-y grudnia – II. dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana Męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa.

Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

9. W przyszłą niedzielę, 27-go grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 

O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych Parafian, którzy w 2020 roku zawarli sakramentalny związek małżeński. 

Będziemy również modlić się za tych naszych Parafian, którzy w mijającym roku przeżywali małżeńskie jubileusze.

10. W przyszłą niedzielę przypada 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 16.00.

11. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

Wyjątkowym dniem będzie czwartek, kiedy to modlitwę tę podejmiemy przed pasterką, o godz. 23.15.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

13. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

14. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego są w zakrystii.
 

16. Komunikaty:

a) z racji panującej pandemii, obowiązujących obostrzeń oraz zapowiadanej narodowej kwarantanny, niemożliwe są w najbliższym czasie odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Kolejny komunikat w sprawie kolędy, z ewentualną propozycją rozwiązania podamy w niedzielę 17 stycznia.

b) poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny są jeszcze w zakrystii.

c) dziękujemy serdecznie za złożone dary w ramach przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać. Pod właściwe adresy przygotowane paczki zostaną rozwiezione jutro wieczorem.

d) rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz kandydatów na  rodziców chrzestnych zapraszamy w przyszłą niedzielę (ostatnią w grudniu) na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

e)  przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową; transmisje mszy świętych w I. I II. dzień świąt – o tych samych godzinach

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001