Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 19 grudnia 2021 roku

1. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus, podczas którego dzieci, które będą miały ze sobą zrobione w domach żłóbeczki otrzymają figurkę Małego Jezusa.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również dziś po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

3. Jutro 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym oraz Rodzinnym Kółku Różańcowym od dziś do przyszłej niedzieli.

4. Msza święta roratnia jeszcze tylko w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.

[Prosimy dzieci, które na początku adwentu wzięły do domu planszę roratnią i wklejały na nią przez ten czas obrazki, żeby przyniosły ją podpisaną najpóźniej do przyszłej niedzieli. Najwytrwalszych uczestników rorat chcemy oczywiście nagrodzić.]

Msze święte popołudniowe w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.

Spowiedź w tym tygodniu (od poniedziałku do czwartku) podczas mszy św. rano i wieczorem.

5. Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiamy ją codziennie po roratach.

6. Na początku grudnia odwiedziliśmy chorych naszej parafii ze spowiedzią i komunią świętą przedświąteczną. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował posługi sakramentalnej, prosimy o zgłoszenie – pojedziemy z posługą sakramentalną do tych, u których nie byliśmy jeszcze w tym miesiącu w najbliższą środę, 22 grudnia, o godz. 9.00.

7. W najbliższą środę – przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

8. We najbliższy piątek – 24-y dzień grudnia – ostatni dzień adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. 

– Msza św. w tym dniu tylko rano (roraty) o 6.30; po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia (następna dopiero Pasterka).

W piątek wieczorem – w domach wieczerza wigilijna. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (i co oczywiste także od alkoholu!). Zadbajmy, aby było to religijne i rodzinne przeżycie poprzez czytanie Ewangelii, wspólną modlitwę, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiewanie kolęd.

9. Z piątku na sobotę o północy, czyli już 25 grudnia, rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę – pierwszą Mszę św. o Bożym Narodzeniu.

Potem w ciągu I-go Dnia Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia – msze święte w porządku niedzielnym.

10. W przyszłą niedzielę – 26-y grudnia – II-i dzień Świąt Bożego Narodzenia . Na ten dzień przypada w tym roku święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Po Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenia owsa.

11. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu (do czwartku włącznie) koło różańcowe Maryi.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

13. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

14. Dziękujemy naszym Parafianom z bloku przy ul. Piekoszowskiej 116b za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać.

Parafian mieszkających w bloku nr 116c przy ul. Piekoszowskiej zapraszamy do sprzątania kaplicy po świętach (o konkretnym dniu poinformujemy za tydzień). 

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

16. Komunikaty:

a) rozpoczęła się przerwa świąteczna w naszym Oratorium oraz w bibliotece parafialnej; zapraszamy dopiero po Nowym Roku.

b) przedświąteczne przygotowanie liturgiczne dla ministrantów i lektorów we czwartek o godz. 17.45 (zapraszamy również byłych ministrantów, którzy chcieliby włączyć się do asysty liturgicznej podczas Świąt).

c) zachęcamy jeszcze do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są w zakrystii.

d)  poświęcone opłatki na stół wigilijny są jeszcze w zakrystii.

e) dziś ostatni dzień przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W zakrystii można składać dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które w najbliższy wtorek wieczorem zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001