Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 18 grudnia 2022 roku

1.  Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus, podczas którego dzieci, które będą miały ze sobą zrobione w domach żłóbeczki otrzymają figurkę Małego Jezusa.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również dziś, po mszy św. o godz. 16.00, spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Msza święta roratnia jeszcze tylko w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

Prosimy dzieci, które na początku adwentu wzięły do domu plansze roratnie i wklejały na nie przez ten czas obrazki, by przyniosły je podpisane na ostatnie roraty, tj. w sobotę. (Najwytrwalszych uczestników rorat chcemy nagrodzić.)

Msze święte popołudniowe w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Spowiedź w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku) podczas mszy świętych: rano i wieczorem.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

4. Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiamy ją codziennie po roratach.

5.  W najbliższy wtorek 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym oraz Rodzinnym Kółku Różańcowym przez cała najbliższą niedzielę.

6. We środę rozpoczniemy przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

We środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy wyjątkowo po Roratach! 

We środę o godz. 17.00 będzie odprawiona msza św. w int. pracowników Wodociągów Kieleckich (obecnie pracujących, emerytowanych oraz zmarłych). O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie opłatkowe środowiska wodociągowców pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu także tych, którzy nie są związani zawodowo z tym środowiskiem.

7. W najbliższą sobotę – 24-y dzień grudnia – ostatni dzień adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu tylko rano (roraty) o 6.30; po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia (następna dopiero Pasterka).

W sobotę wieczorem – w domach wieczerza wigilijna. Zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (i co oczywiste także od alkoholu!). Zadbajmy, aby było to religijne i rodzinne przeżycie poprzez czytanie Ewangelii, wspólną modlitwę, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiewanie kolęd.

8. Z soboty na niedzielę o północy, czyli już 25 grudnia, rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę – pierwszą Mszę św. o Bożym Narodzeniu. Potem w ciągu I-go Dnia Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, msze święte w porządku niedzielnym.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Komunikaty:

a) rozpoczęła się przerwa świąteczna w naszym Oratorium 

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej przedświątecznie jeszcze tylko dziś od godz. 10.00 do 11.00; później biblioteka będzie otwarta dopiero po Nowym Roku

c) przedświąteczne przygotowanie liturgiczne dla ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek o godz. 17.45 (zapraszamy również byłych ministrantów, którzy chcieliby włączyć się do asysty liturgicznej podczas Świąt).

d) zachęcamy jeszcze do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są w zakrystii.

e)  poświęcone opłatki na stół wigilijny są jeszcze w zakrystii.

f) dziś ostatni dzień przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W zakrystii można jeszcze składać dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które jutro wieczorem zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001