Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

 1. Dziś I. niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

Na mszy św. o godz. 11.00 – obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom klas trzecich SP książeczek I-komunijnych.

 

 1. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem są piątki Wielkiego Postu, kiedy msze św. odprawiane są o godz. 9 i 18.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. św. Franciszka.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Żal na całego – Gorzkie żale nabożeństwo, które angażuje całego człowieka

– Bóg podzielonego rodzeństwa – chrześcijanie i Żydzi

– Powrót do normalności – niedziela bez handlu

– Zachowali się jak trzeba – żołnierze wyklęci

– Trzeźwy znaczy wolny – nadużywanie alkoholu to problem społeczny i duchowy

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jan Paweł II o Europie

– Kard. Ernest Simoni – albański męczennik komunizmu (pomimo dwóch wyroków śmierci nadal żyje)

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Dzięki Bogu jest takie miejsce – Schronisko dla Kobiet w Kielcach

 

 1. Komunikaty:
  a) Rycerstwo Niepokalanej naszej diecezji zaprasza na Pielgrzymkę Pokutną do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy w sobotę 10 marca br.

 8.45    – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

 9.15    – Modlitwa różańcowa – Tajemnice Bolesne

 9.50     – Powitanie Pielgrzymów

 10.00 – EUCHARYSTIA – przewodniczy Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski

 11.15 – DROGA KRZYŻOWA na Wzgórzu Kalwarii – przewodniczy o. Stanisław Piętka OFMConv., Prezes Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej w Polsce

 12.15 – Przerwa na herbatę

 13.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 14.00 – Błogosławieństwo i zakończenie Pielgrzymki.

b) Duszpasterstwa Rodzin: „Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych p.t.: W komunii z Bogiem, odbędą się klasztorze na Karczówce w Kielcach, w dniach 5 – 7 marca 2018 r.. Msza św. z homilią i nauka rekolekcyjna każdego dnia o godz. 19.00.”

c) „Serdecznie zapraszamy do udziału w 17. Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli – największe widowisko pasyjne w Europie. Misterium odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową, dnia 24 marca 2018 r. o godz.19.00. Poprzedzi je Msza św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko na Winogradach (…). Jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć na Cytadelę, zachęcamy do zobaczenia wielokamerowej transmisji z Misterium na żywo w internecie na stronie: www.misterium.eu”

d) „Drodzy Diecezjanie, w tegorocznym orędziu na Wielki Post Ojciec Święty Franciszek napisał: jałmużna jest sposobnością, aby uczestniczyć w Opatrzności Boga względem Jego dzieci; a jeżeli On dziś posługuje się mną, abym pomógł bratu, to czyż jutro nie zatroszczy się także o moje potrzeby – On, który nie daje się prześcignąć w hojności? W tym czasie liczne organizacje przeprowadzają zbiórki na rzecz osób znajdujących się trudnych sytuacjach. W Kościele kieleckim posługę miłosierdzia realizuje przede wszystkim Caritas Diecezjalna. Proszę, byśmy włączyli się w dobroczynne dzieła na rzecz najuboższych, takie jak zbiórki żywności, jałmużna wielkopostna czy baranki wielkanocne.

Działalność Caritas wykracza poza ramy wielkopostnego czasu. Caritas przez cały rok pomaga potrzebującym prowadząc hospicja, świetlice dla dzieci, schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich i domy opieki dla starszych. Czyni to dzięki zaangażowaniu wielu pracowników, wolontariuszy i darczyńców. Możemy wesprzeć te dzieła na różny sposób, także przez włączenie się w wolontariat Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Działania Caritas można wspomóc również przez przekazanie 1 % swego podatku.

Zachęcam serdecznie wszystkich Drogich Diecezjan do angażowania się w dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej, a także w inne inicjatywy, które otwierają nasze serca na potrzeby biednych i potrzebujących. Niech modlitwa, post i jałmużna będą ewangelicznym stylem życia każdego z nas.

Na wielkopostną drogę prowadzącą do zjednoczenia z Chrystusem w paschalnym misterium z serca błogosławię Wasz Biskup Jan Piotrowski.”

e) Caritas: „Zachęcam do nabywania baranków Caritas [sugerowana cena – 5 PLN], które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranek jest symbolem Ofiary Chrystusa złożonej za nas na Krzyżu.  Dochód z tego wielkanocnego dzieła miłosierdzia przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii i pomoc dla dzieci z rodzin ubogich. Szczęść Boże. Ks. Stanisław Słowik.”

f) W następną niedzielę 11 marca organizujemy wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej, którą wystawiają klerycy seminarium salezjańskiego. Zapraszamy szczególnie młodzież i rodziców dzieci Oratorium i tych parafian, którzy chcieliby obejrzeć Misterium . (Sztuka jest dedykowana dla widzów od 13 lat). Nawiedzimy również Sanktuarium Jana Pawła ii w Łagiewnikach. Zapisy u s. Marioli do piątku.

g) w najbliższych dniach siostry salezjanki będą przeżywały wizytację Siostry Inspektorki s. Lidii Strzelczyk. Na rodzinne spotkanie z s. Lidią zapraszają jutro, w poniedziałek o godzinie 17.30. Zaproszenie kierują do dzieci i młodzieży oratorium, scholi, kółka różańcowego i ich RODZICÓW.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001