Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w najbliższą środę po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I. Komunii św. i ich Rodzicami.

 

 1. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem są piątki Wielkiego Postu, kiedy odprawiamy msze św. o godz. 9 i 18.

[codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Franciszka]

 

 1. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Trybunał miłosierdzia w służbie Kościołowi – o sakramencie pokuty i pojednania

– Kościół nie boi się historii

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tzw. karty LGBT. – Jest to droga do deprawacji dzieci i młodzieży

– Życie nie dla każdego (w Polsce nadal nie ma pełnej ochrony życia)

 

 1. Komunikaty:
  a) Caritas: „Zachęcamy do nabywania baranków Caritas [sugerowana cena – 5 PLN], które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranek jest symbolem Ofiary Chrystusa złożonej za nas na Krzyżu.  Dochód z tego wielkanocnego dzieła miłosierdzia przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii i pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.”


b) Tradycją lat ubiegłych w najbliższą niedzielę włączymy się w kolejną akcję Caritas naszej diecezji POLA NADZIEI. Wolontariusze zorganizują w naszej Parafii zbiórkę na działalność Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W miarę możliwości włączmy się w zbiórkę funduszy i tym samym okażmy naszą solidarność z osobami terminalnie chorymi.
c) Kurii Diecezjalnej: „Zbliża się czas kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar jego osoby, za nauczanie i posługę oraz obecność świętego Papieża na świętokrzyskiej ziemi. Tę naszą wdzięczność wyrazimy poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, we wtorek 2 kwietnia 2019 r. o godz. 18.30, w kościele parafialnym w Masłowie. Po zakończeniu Mszy Świętej weźmiemy udział w tradycyjnej już Drodze Krzyżowej z kościoła parafialnego na lotnisko. Na tę Drogę Krzyżową prosimy przynieść lampiony…”


d) Ks. Bpa Ordynariusza: „
Drodzy Diecezjanie! W dniu [jutrzejszym], 25 marca, wspólnota Kościoła będzie przeżywała Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia.

Dzień ten został ustanowiony w odpowiedzi na słowa Ojca Świętego Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca 1995 r. Święty Papież Polak pisał w niej: proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…) Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja. Niezwykłe osiągnięcia, jakie przynosi dzisiaj ludzkości ogromny postęp cywilizacyjny, stają się niekiedy niebezpiecznym narzędziem do naruszania świętości i kwestionowania nadprzyrodzonej godności życia ludzkiego. Stąd potrzeba nieustannej troski, by życie każdego człowieka było szanowane w sposób absolutny jako dar samego Stwórcy.

W jedności z całym Kościołem Kieleckim zachęcam wszystkich do włączenia się we wspólnotę modlitwy w intencji o poszanowanie życia ludzkiego niezależnie od jego kondycji.

W tym dniu, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice katedralnej w Kielcach, o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. połączona z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Niech Dzień Świętości Życia we wszystkich parafiach naszej diecezji przyczyni się do umocnienia szacunku dla życia każdej istoty ludzkiej.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski”


e) „Być bliżej Ciebie” to hasło, które nas przygotowuje do VII Uwielbienia na kieleckim Rynku. Zanim będziemy polecać Bogu całe miasto na głównym spotkaniu, zapraszamy wszystkich na ostatnie z cyklu 5 spotkań 30 marca, o godz. 19.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w MAŁOGOSZCZU. Dajmy wyraz naszej wiary i oddania swojego życia Panu Bogu.”


f) Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 16.00 do 17.00 i potem po mszy św. i nowennie od 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 dzieci i młodzież mogą w naszej świetlicy parafialnej odrobić lekcje, poczytać lektury, rozwiązać zadania. Zapraszamy.


g) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00; co w najbliższą sobotę? – szczegóły na tablicy ogłoszeń


h) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę – ostatnią w marcu – na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001