Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20 marca 2022 roku

1. Dziś 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci naszych Świętych Patronów po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym i Rodzinnym Kole Różańcowym przez całą dzisiejszą niedzielę.

2. W najbliższy piątek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 

„Biskup Kielecki Jan Piotrowski podejmuje apel Przewodniczącego KEP, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi i by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.”

W związku z powyższym msze św. w piątek: o godz. 9.00, 17.00 – w intencji pokoju i nawrócenia Rosji ze wspomnianym aktem poświęcenia oraz o 18.00.

Droga Krzyżowa dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci – wyjątkowo o godz. 16.30.

3. Także w najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania po wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, tj, ok. godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

4. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło różańcowe św. Franciszka.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Nie mamy niestety komu podziękować za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy naszych Parafian  mieszkających w bloku nr 13d przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Grzech nieczystości. Czym jest i dlaczego jest tak bardzo groźny?

– Watykańska dyplomacja w kontekście wydarzeń na Ukrainie.

– O barbarzyńskiej wojnie, niezawinionym cierpieniu i Chrystusie krzyżowanym w każdym dręczonym człowieku.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Ale czy zabicie agresora jest grzechem?

– Jacy są współcześni mężczyźni? Czy teraz, gdy wojna zbliża się do naszych granic, młodzi mężczyźni są w stanie wejść na powrót w rolę wojownika i obrońcy?

10. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00, młodzież natomiast w piątek na godz. 18.00.

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy: * w niedziele – od 10.00 do 11.00 oraz we środy – od 18.00 do 19.00.

c) dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: PACZKA DLA UKRAINY. Z przyniesionych darów złożone zostały paczki, które dostarczyliśmy do Caritas. Tam też  sukcesywnie przekazujemy w dalszym ciągu jeszcze składane dary.

d) „Dnia 23 marca 2022 roku w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach zakończy się Nowenna Młodych pod hasłem „PoDARuj MIŁOŚĆ jak ŚWIĘTY JÓZEF”. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. „Miłość to czystość” – to temat konferencji, która rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie spotkania przed Najświętszym Sakramentem Zespół „Lumen” z Poznania poprowadzi Uwielbienie ze św. Józefem „Ite ad Joseph”. Zapraszamy serdecznie młodych ludzi i osoby chętne do wspólnej modlitwy o dar czystego serca!”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001