Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 07 marca 2021 roku

1. Dziś I. Niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

[Koronka do Bożego Miłosierdzia – przed mszą świętą wieczorną]

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek, godz. 9.30 i 18.30.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

4. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i  Niedzieli są w zakrystii. Jest także numer specjalny wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi. 

9. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

10. Komunikaty:

a) Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy dziś na spotkanie organizacyjne dotyczące I. Komunii św. Spotkania będą po mszy św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 – prosimy wybrać dogodną dla siebie godzinę.

b) Apel Policji skierowany szczególnie do osób starszych i samotnych:

„W ostatnim czasie znów nasiliły się wyłudzenia i oszustwa tzw. metodą na wnuczka i na policjanta. Prosimy o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności. Podejrzane rozmowy należy przerywać i niezwłocznie poinformować o nich kogoś z krewnych lub Policję.”

c) na stoliku pod tablicą ogłoszeń są informatory dla mieszkańców Kielc dotyczące troski i dbałości o czyste powietrze. Prosimy o zabranie ich ze sobą i zapoznanie się szczególnie z informacjami zawartymi na str. 11.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001