Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 15 kwietnia 2018 r.

 1. W najbliższy piątek 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka o godz. 17.30. Po nowennie spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło różańcowe św. Franciszka.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku 116d przy ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 118 przy ul Piekoszowskiej.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Chodzi o poczucie sprawiedliwości. Prof. Jan Żaryn o trudnościach z rozliczeniem komunizmu

– Nie tylko do Rzymian. Czytamy najważniejszy list Apostoła Pawła

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Rzeźbiarz Bożego Objawienia – Benedykt XVI kończy 91 lat

– II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i X Tydzień Biblijny

 

 1. Komunikaty:
  a) „Drodzy Diecezjanie! W środę 18 kwietnia br. przypada 20 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. W dniu jubileuszu dziękujmy Bogu za wszelkie łaski, które spłynęły na naszą diecezję przez posługę Księdza Biskupa. Jednocześnie zachęcam do tego, abyśmy pamiętali o Dostojnym Jubilacie w Eucharystii i naszych serdecznych modlitwach. Niech Bóg obdarza Księdza Biskupa Mariana zdrowiem i wszelkimi łaskami potrzebnymi do owocnego posługiwania w Kościele. Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa: Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

  b) „Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 zaprasza do udziału w Akademickiej Drodze Światła ulicami Kielc. Nabożeństwu będzie przewodniczył Jan Piotrowski, Biskup Kielecki. Rozpoczęcie w piątek (20 kwietnia) o godz. 20:00 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach przy ul. Wesołej 54. W trakcie nabożeństwa siedmiu kaznodziejów głosić będzie rozważania do kolejnych stacji. Prosimy zabrać ze sobą świece”

  c) organizujemy pielgrzymkę do Lichenia w dniach 5-6 maja br. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.

  d) organizujemy również, podobnie jak w ubiegłym roku, kolonie dla dzieci i młodzieży (SP i gimnazjum) w dniach 3-12 lipca br. w Rycerce (w Beskidzie Żywieckim). Szczegółowe informacje u s. Marioli, która przyjmuje także zgłoszenia (ilość miejsc oczywiście ograniczona).

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Przemysław Posłowski (pogrzeb jutro o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001