Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 14 kwietnia 2024 roku

1. W najbliższy czwartek, 18-go kwietnia, zapraszamy na kolejne nabożeństwo Godziny Świętej. Po mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy czuwać z Chrystusem modlącym się w Ogrójcu i rozważać Jego Mękę. Po nabożeństwie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do czuwania i wspólnej modlitwy.

2. W najbliższą sobotę 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę

3. W przyszła niedzielę, po mszy św. o godz. 16.00 – miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich Rodzicami.

4. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi Apostolat Maryjny.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Przykre to, że nie mamy komu dziś podziękować za posprzątanie kaplicy na niedzielę. I smutne.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

9. Komunikaty:

a) „Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej! Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu”. Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie. Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI”

b) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00

c) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

d) zwracamy się z apelem o pomoc w wiosennych porządkach w naszej kaplicy i na placu przykościelnym. Zapraszamy i panie, i panów w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, na godz. 9.00. Z góry dziękujemy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001