Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 05 maja 2019 r.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poświęcenie dewocjonaliów.

Dziś po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiane codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

 

 1. W najbliższy wtorek, 7 maja, III Pielgrzymka Przedszkolaków do naszych świętych patronów: Hiacynty i Franciszka. Początek o godz. 10.00.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 6.05 – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– wt. – 7.05 – urocz. NMP Matki Łaski Bożej

– śr. – 8.05 – urocz. św. Stanisława bp, m, gł. Patrona Polski i diecezji kieleckiej

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Z Biblią na co dzień – III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Dlaczego warto czytać Biblię? Jakie czytanie jest najbardziej owocne?

– Krzepił polskie serca – Stanisław Moniuszko

– Kilka kroków do ołtarza – Sri Lanka po zamachach

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Po strajku nauczycieli pozostały zgliszcza

– Bądź patriotą. Jak Jezus – Rodzina i ojczyzna mają ze sobą ścisły związek

– Cześć Maryi – chwała Bogu. Na czym polega kult maryjny?

 

 1. Komunikaty:
  a) „Drodzy Kielczanie, zbliża się Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ – PATRONKI naszego miasta. Serdecznie zapraszam duszpasterzy wraz z wiernymi, szczególnie należącymi do grup maryjnych i czcicielami Matki Bożej – na uroczystości, które odbędą się 7 maja (wtorek) w bazylice katedralnej w Kielcach. O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św., a następnie udamy się w procesji różańcowej w kierunku Ratusza, aby tam na nowo zawierzyć nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce. Wszystkich mieszkańców naszego miasta polecam opiece Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”


b) „Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XIV Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się 18 maja br. w sobotę pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Zachęcamy do udziału rodziny, młodzież i starszych oraz grupy parafialne. Spotkanie na placu Jana Pawła II w Kielcach przy Bazylice Katedralnej o godz. 9.30. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn do Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Karty uczestnictwa można odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny.”


c) prosimy rodziców dzieci zapisanych na nasze parafialne kolonie letnie o kontakt z s. Mariolą w celu potwierdzenia w nich udziału i dopełnienia wymaganych formalności


d) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy parafialnej.


e) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 11 maja, na godz. 10.00


f) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną (osobno kartony i tekturę, osobno książki, gazety i inne papierowe odpady) – kontenery są odpowiednio opisane;

kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; prosimy, aby wrzucać do nich rzeczy w dobrym stanie, bądź jeśli ktoś ma życzenie to nowe;

można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. + Jolanta Dudek. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001