Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 17 grudnia 2023 roku

1.  Dziś przed mszą św. o godz. 11.00 dokonamy uroczystej inwestytury Chorągwi Rycerzy św. Jana Pawła II w naszej parafii. Bogu składajmy dzięki za tych naszych parafian, którzy są założycielami tej chorągwi a ich samych oraz ich rodziny polecajmy Bożej łaskawości.

2. Msza św. roratnia jeszcze tylko w tym tygodniu o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnego porannego czuwania i modlitwy. Codziennie po roratach odprawiamy rozpoczętą wczoraj Nowennę do Bożego Narodzenia.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie w tym tygodniu – o godz. 17.00.

3. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło św. Franciszka. 

4. W najbliższy wtorek rozpoczniemy przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

5. We środę o godz. 17.00 będzie odprawiona msza św. w int. pracowników Wodociągów Kieleckich (obecnie pracujących, emerytowanych oraz zmarłych). O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie opłatkowe środowiska wodociągowców. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu także tych, którzy nie są związani zawodowo z tym środowiskiem.

We środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy oraz litania ku czci św. Dzieci Fatimskich, z racji 20-go dnia miesiąca, wyjątkowo po Roratach! 

6. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 17.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

7. W najbliższą niedzielę – wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym.

8. Za tydzień – 24-y dzień grudnia – ostatnia niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. 

– Msze św. w tym dniu tylko do południa (7.00; 9.00; 11.00) – po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia!! Następna jest dopiero Bożonarodzeniowa już Pasterka.

– Nowenna do Bożego Narodzenia po mszy św. porannej.

– Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (najlepiej wyłożonym siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z domów jednorodzinnych przy ul. Permskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 17.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 12 przy ul. Permskiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

13. Komunikaty:

a) jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, dziś dzieci i młodzież z Oratorium organizują kiermasz z piernikami (własnoręcznie robionymi); zapraszamy smakoszów pierników a złożone z tej racji ofiary pomogą w zorganizowaniu Ferii zimowych w naszym Oratorium

b) rozpoczęła się przerwa świąteczna w naszym Oratorium. Następne spotkanie – opłatkowe – dopiero 7-go stycznia 2024 r.

c) do biblioteki parafialnej zapraszamy jeszcze tylko dziś od godz. 10.00 do 11.00; później biblioteka będzie otwarta dopiero po Nowym Roku

d) zachęcamy jeszcze do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są w zakrystii. 

e) gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków – są w zakrystii.

f) serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Złożone dary zostaną jutro dostarczone pod właściwe adresy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001