Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (17 grudnia 2017 r.)

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

 1. Roraty jeszcze tylko w tym tygodniu do soboty (o godz. 6.30). Zachęcamy wszystkich do udziału w tej porannej Mszy św. o Matce Bożej, szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze na Roratach nie byli.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. Maryi.]

 

 1. Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Śpiewamy ją codziennie po roratach a w niedziele po mszy św. porannej.

 

 1. Spowiedź w tym tygodniu podczas mszy św. rano (codziennie) i wieczorem (od czwartku do soboty).

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym tygodniu podjęli prace porządkowe w naszym kościele i kaplicy. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, za zabezpieczenie otworów, prace elektryczne, umycie okien w kaplicy. Bóg zapłać za pomoc i zaangażowanie w ciągu całego tygodnia.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania parafii pw. św. Wincentego Pallottiego za podarowanie ławek do naszego kościoła. Dziękujemy p. Andrzejowi – organiście za przewiezienie ich do nas i pomoc w całej akcji. Bóg zapłać.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary w ramach przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Pod właściwe adresy przygotowane paczki zostaną rozwiezione jutro ok. 19.00.

 

 1. We wtorek na mszy św. roratniej będziemy się modlić w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w tej intencji, szczególnie nasze wspólnoty modlitewne.

We wtorek również rozpoczniemy przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy oraz kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

[ale jeszcze na poniedziałek na godz. 9.00 prosimy kilku mężczyzn – mamy w kościele jeszcze do zrobienia kilka prac przygotowujących przed pasterką, gł. stolarskich]

 

 1. We środę, z racji 20-go dnia miesiąca, nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka z ucałowaniem relikwii po Roratach. Po nowennie spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic. Zachęcamy w dalszym ciągu dzieci, do przystąpienia do Dziecięcego Koła Różańcowego.

We środę po południu Nowenna do MB Nieust. Pomocy rozpocznie się po o godz. 16.30!

O godz. 17.00 będzie odprawiona msza św. w int. pracowników Wodociągów Kieleckich (obecnie pracujących, emerytowanych oraz zmarłych). O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie opłatkowe środowiska wodociągowców pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka. Na tę okoliczność przywieziony został do nas pielgrzymkowy krzyż krajowego duszpasterstwa wodociągów, usług komunalnych i ochrony środowiska. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu także tych, którzy nie są związani zawodowo z tym środowiskiem.

 

 1. Na początku miesiąca odwiedziliśmy chorych naszej parafii ze spowiedzią i komunią świętą przedświąteczną. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował posługi sakramentalnej, prosimy o zgłoszenie – pojedziemy z komunią św. (do tych, u których nie byliśmy w I. piątek grudnia!!) we czwartek o godz. 9.00.

 

 1. Przedświąteczne przygotowanie liturgiczne dla lektorów, ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 18.30 (zapraszamy również byłych ministrantów, którzy chcieliby włączyć się do asysty liturgicznej podczas Świąt).

 

 1. W przyszłą niedzielę, 24-y dzień grudnia – ostatnia niedziela adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia.

– Msze św. w tym dniu tylko do południa (7.00; 9.00; 11.00) – po południu mszy św. w tym dniu się nie odprawia!!

– Nowenna do Bożego Narodzenia po mszy św. porannej.

– Po Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (trzeba je oczywiście wyłożyć siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Módl się i pracuj – św. Józef jest patronem ludzi ciężkiej pracy, jak i patronem modlitwy kontemplacyjnej

– Łowca skalpów idzie do nieba – proces beatyfikacyjny Indianina, który stał się katolikiem

– Znalezienie Jezusa w Fatimie – świadectwo człowieka, który udał się na „wycieczkę” a wrócił przemieniony

– Zobaczcie miejsce, gdzie leżał – archeologiczne badania Grobu Jezusa

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Pamięć o męczennikach w sutannach – do 1989 w Polsce było ponad 100 tajemniczych śmierci księży. Za większością z nich stało komunistyczne państwo

– Duch Jezusa a duch świata. Człowiek musi wybrać

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Relacja ze święceń biskupich ks. Andrzeja Kalety

 

 1. Komunikaty:
  a) Caritas Diecezji Kieleckiej: „Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł.). (…) Płomień każdej wigilijnej świecy Caritas daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin… Ofiary przeznaczone są na letni wypoczynek, dożywianie dzieci, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną. W tym roku część ofiar trafi też na pomoc dzieciom  żyjącym w favelach i slumsach Ameryki Południowej.”b) APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O WZAJEMNY SZACUNEK I KULTURĘ W DEBACIE PUBLICZNEJ: „Od pewnego czasu – tak w debacie publicznej, jak i w prywatnych relacjach międzyludzkich a nawet w życiu rodzinnym – daje się zauważyć wśród Polaków niepokojący wzrost napięcia społecznego i brak szacunku dla osób o innych poglądach. Towarzyszy temu brutalizacja języka, jak również pojawiające się groźby i zachowania agresywne.

W naturze demokratycznego państwa leży owszem dyskusja, spór i wymiana poglądów. Różnice opinii i różne wizje polityczne, ekonomiczne czy społeczne stanowią o bogactwie oraz intelektualnym potencjale naszego społeczeństwa. Różnice
i spory nie mogą jednak nigdy prowadzić do poniżania drugiej osoby i traktowania jej bez szacunku. Dlatego – mając również świadomość możliwości prowokacji, w celu zniekształcania prawdziwego obrazu naszego społeczeństwa oraz zaognienia sporów – trzeba jednoznacznie potępić wszelkie akty przemocy, skierowane przeciw oponentom politycznym, przedstawicielom innych wyznań, religii oraz innych narodów. Polska jest naszym domem. Jest domem tych, którzy – szanując panujące tu prawa i zwyczaje – pragną budować swój byt i poczucie stabilności w przyjaźni i zgodzie.

Trzeba ponadto potępić wszelkie przejawy braku poszanowania najwyższych urzędów Rzeczypospolitej i pełniących je osób. Różnice w poglądach nie mogą przysłonić ich demokratycznego mandatu społecznego i nigdy nie usprawiedliwiają używania innych niż parlamentarnych sposobów dyskusji. Zawsze kiedy brat występował przeciw bratu, a Polak przeciw Polakowi, cierpiała na tym nasza jedność i nasza niepodległość.

U progu Świąt Bożego Narodzenia, w rozpoczętym właśnie roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości, zwracam się do wszystkich Rodaków z gorącym apelem o szerzenie pokoju w naszym społeczeństwie. Pokój można osiągnąć tylko wtedy, gdy każdy sam zaczyna się nawracać, wyrzekając się nienawiści i uprzedzeń. Chrystus wzywa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół!” (Mt 5,43). My nie mamy być dla siebie nieprzyjaciółmi, ponieważ – nawet wtedy, gdy myślimy inaczej – jesteśmy braćmi.

Święty Jan Paweł II mówił w 1983 roku podczas „polskiej Wigilii” w Watykanie: „nasza polska tradycja Bożego Narodzenia jest tradycją pojednania. Opłatek to jest chleb pojednania […]. Jeżeli Bóg jedna się z nami, to ja – człowiek muszę pojednać się ze swoim bratem. Łamiemy się tym opłatkiem z różnymi ludźmi, czasem bardzo nam bliskimi, z którymi nas wiele łączy, ale czasem także to i owo dzieli. I łamiemy się z ludźmi dalekimi, z którymi nas łączy mało […] W tym opłatku stajemy się bratem i siostrą. Braćmi i siostrami, tak jak Bóg nas widzi”.

Niech zbliżający się szybko czas Bożego Narodzenia będzie momentem refleksji nad dobrem, które stało się naszym udziałem w mijającym roku. Niech będzie czasem uspokojenia emocji i podjęcia racjonalnych decyzji odnośnie do sposobu prowadzenia debaty publicznej w najbliższych miesiącach, dla dobra przyszłych pokoleń i dla dobra naszej Ojczyzny – Polski.”

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Czesław Rębosz. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001