Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej porannej Mszy św. o Matce Bożej, szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze na Roratach nie byli.

Dzieci zbierają po roratach obrazki poświęcone w tym roku Duchowi Świętemu, a chętni mogą zabrać na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Natomiast msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00 (mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie adwentu nie ma).

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. św. Hiacynty]

 

 1. Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Śpiewamy ją codziennie po roratach a w niedziele po mszy św. porannej.

 

 1. We środę rozpoczniemy przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy oraz kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

We środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy wyjątkowo po Roratach!

We środę o godz. 17.00 będzie odprawiona msza św. w int. pracowników Wodociągów Kieleckich (obecnie pracujących, emerytowanych oraz zmarłych). O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie opłatkowe środowiska wodociągowców pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu także tych, którzy nie są związani zawodowo z tym środowiskiem.

 

 1. We czwartek, z racji 20-go dnia miesiąca, nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po Roratach. Po nowennie spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic.

 

 1. Na początku miesiąca odwiedziliśmy chorych naszej parafii ze spowiedzią i komunią świętą przedświąteczną. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował posługi sakramentalnej, prosimy o zgłoszenie – pojedziemy z komunią św. (do tych, u których nie byliśmy w I. piątek grudnia!!) we czwartek o godz. 9.00.

 

 1. W przyszła niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (trzeba je oczywiście wyłożyć siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary w ramach przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Pod właściwe adresy przygotowane paczki zostaną rozwiezione we czwartek ok. 19.00.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Adwent i co dalej? Boże Narodzenie nie kończy adwentu, ale rozpoczyna nowy Adwent – oczekiwania na ostatnie w naszym życiu Święta

– Żebrak Pana Boga – historia jedynego polskiego trapisty

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Aż do oddania życia – średnio co 9 dni ginie na świecie kapłan

– Przez rozum do wiary – kanonizacja kard. Johna Henry’ego Newmana – pastora anglikańskiego, który stał się katolikiem

W numerze płyta z kolędami

 

 1. Komunikaty:
  a) Serdecznie zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary za świece posłużą do organizacji przez Caritas kolonii, dożywiania i zajęć świetlicowych dla ubogich dzieci.
  b) zbliżają się święta; przerwa świąteczna także w Oratorium; najbliższe spotkanie w I. sobotę stycznia.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001