Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 15 grudnia 2019 r.

1. Przypominamy, że w dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach obrazki dedykowane w tym roku kard. Stefanowi Wyszyńskiemu a ci, do których uśmiechnie się szczęście (i dzieci, i dorośli), zabierają na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00 (mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie adwentu nie ma).

2. Już jutro, 16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia. Śpiewać ją będziemy codziennie po roratach a w przyszła niedzielę po mszy św. porannej.

3. Kontynuujemy tradycję przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Przez cały tydzień można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które jeszcze przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

4. W najbliższy czwartek rozpoczniemy przedświąteczne dekorowanie naszej kaplicy. Zapraszamy chętnych do pomocy na godz. 9.00.

5. W piątek, – 20-y dnia miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po Roratach. Spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00.

6. Na początku grudnia odwiedziliśmy chorych naszej parafii ze spowiedzią i komunią świętą przedświąteczną. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował posługi sakramentalnej, prosimy o zgłoszenie – pojedziemy z komunią św. (do tych, u których nie byliśmy jeszcze w tym miesiącu!!) w najbliższy piątek, 20 grudnia, o godz. 9.00.

7. Również w piątek, 20 grudnia,  o godz. 17.00 będzie odprawiona msza św. w int. pracowników Wodociągów Kieleckich (obecnie pracujących, emerytowanych oraz zmarłych). O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie opłatkowe środowiska wodociągowców pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu także tych, którzy nie są związani zawodowo z tym środowiskiem.

8. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (trzeba je oczywiście wyłożyć siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 17.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116d przy ul. Piekoszowskiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Adwent dla optymistów. Adwent jest doskonałą okazją, aby odrzucić zniechęcenie i ożywić w sobie radość wiary

– Jezus rodzi się w rodzinie. Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia to czas pośpiechu, napięć i zakupowej gorączki. Tak być nie musi…

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Historyczne kłamstwa o PRL-u są ciągle powtarzane

– Podnieś głowę. O radości chrześcijanina

13. Komunikaty:

a) „Zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. (…) Ofiary za 

świece (proponowane jak co roku 5 zł za małą, 12 zł za dużą) przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci. W tym roku 10 groszy z każdej świecy trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w skrajnej nędzy w Wenezueli.”

b) w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w Domu Parafialnym – spotkanie z rodzicami trzecioklasistów z SP przygotowujących się do I Komunii św.

c) w oratorium rozpoczęła się już przerwa przedświąteczna; o najbliższym spotkaniu niezwłocznie poinformujemy.

d) zapraszamy do biblioteki parafialnej we środy od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

e) w zakrystii są jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Wójcikowska. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001