Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 13 grudnia 2020 roku

1. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

2. Przypominamy, iż w dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy  do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach obrazki poświęcone w tym roku Eucharystii, a ci, którzy mają szczęście, mogą zabrać na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00 (mszy św. o godz. 18.00 nie ma!).

3. W najbliższą środę, 16 grudnia, rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Bożego Narodzenia. Śpiewać ją będziemy codziennie po roratach a w przyszłą niedzielę po mszy św. porannej.

4.  W przyszłą niedzielę 20-y dnia miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (trzeba je oczywiście wyłożyć siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 14.12 – wsp. św. Jana od Krzyża pr, dr K-ła

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian z ul. Piekoszowskiej. Tzw. kolejka tradycyjnie biegnie od końca.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Drugi chrzest Francji. Francuzi walczą o możliwość udziału we Mszy Świętej, czego pozbawić ich chce władza
– Orzeł przemówił. Sekrety wizerunku z Guadelupe
– Marzenia i złudzenia. Rozliczenie z Unią Europejską.
– Cud nienaruszonych ciał. Wiele ciał świętych zachowało się w nienaruszonym stanie. Czy to jeden z dowodów na ich świętość?

W najnowszym numerze Niedzieli min.:
– Solidarność wpisana w krzyż. 50 rocznica wydarzeń na Wybrzeżu
– Podwójnie gorzka rocznica. Dziś większość ludzi nie ma pojęcia, czym był stan wojenny
– Jak przetrwać Covid? 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Kapłani w akcjach pomocy. Wspomnienie o kapłanach czasu stanu wojennego

11. Komunikaty:

a) poświęcone opłatki na stół wigilijny są jeszcze w zakrystii.

b) zachęcamy w dalszym ciągu do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są zw zakrystii. 

c) kontynuujemy tradycję przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Do przyszłej niedzieli można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które jeszcze przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

d)  przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001