Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 12 grudnia 2021 roku

1. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy  do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach obrazki poświęcone w tym roku Ziemi Świętej. Po każdej Mszy roratniej ci, do których uśmiechnie się szczęście, zabierają na cały dzień do swojego domu figurę Maryi Niepokalanej.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane tylko o godz. 17.00.

2. W najbliższą środę, 16 grudnia, rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Bożego Narodzenia. Śpiewać ją będziemy codziennie po roratach a w przyszłą niedzielę po mszy św. porannej.

3. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (trzeba je oczywiście wyłożyć siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

5. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło różańcowe św. Hiacynty.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 13.12 – wsp. św. Łucji dz, m

– wt. – 14.12 – wsp. św. Jana od Krzyża pr, dr K-ła

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy naszym Parafianom z bloku przy ul. Piekoszowskiej 116a za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 17.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116b przy ul. Piekoszowskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Bóg wie najlepiej. Kiedy Bóg nie daje nam czegoś, o co prosimy, to znaczy, że ma ku temu swoje powody.

– Kwestia smaku. W przedświątecznym szaleństwie często zatracamy smak czekania na przychodzącego Syna Bożego i zaczynamy kupować mdłe opowiastki o „magii świąt”.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Czy wyznawców Chrystusa wolno bić? O współczesnym społecznym katolicyzmie i niebezpiecznych zapędach liberałów.

– Co uspokoi krytyków Kościoła? Czy w wyniku spadku powołań i frekwencji na Mszach św. polski Kościół się rozpadnie? 

Do numeru dołączony kalendarz na rok 2022: Podróże z wiarą

11. Komunikaty:

a) zapraszamy do naszego Oratorium dzieci w sobotę na godz. 10.00

b) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) jak co roku, zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są zw zakrystii. 

d) kontynuujemy tradycję przedświątecznej zbiórki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Do przyszłej niedzieli można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które jeszcze przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Henryk Krążek (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001