Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 11 grudnia 2022 roku

1.  Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach pamiątkowe obrazki.

Po każdej Mszy roratniej ci, którzy chcą i mają szczęście, zabierają na cały dzień do swojego domu figurkę Maryi Niepokalanej.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu będą odprawiane tylko o godz. 17.00.

3. W najbliższy piątek, 16 grudnia, rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Bożego Narodzenia. Śpiewać ją będziemy codziennie po roratach a w przyszłą niedzielę po mszy św. porannej.

4. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus. Prosimy ojców, aby własnoręcznie zrobili swoim dzieciom małe żłóbeczki. Dzieci, które przyjdą na tę mszę św. ze swoim żłóbeczkiem (trzeba je oczywiście wyłożyć siankiem) otrzymają figurkę Dzieciątka Jezus.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

7. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 13.12 – wsp. św. Łucji dz, m

– śr. – 14.12 – wsp. św. Jana od Krzyża pr, dr K-ła

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jak komunikować się z dziećmi i młodzieżą w domu oraz szkole? O przyczynach obecnego kryzysu wychowawczego.

– O Kalwarii Zebrzydowskiej. Co w historii Kalwarii jest szczególnie ważne i jak to miejsce wpływa na pielgrzymów.

W dodatku „Bliżej Życia z Wiarą”: świadectwo małżonków o tym, jak Bóg wyciągnął ich z długów, oraz historia dziewczyny, która dzięki Nowennie Pompejańskiej zmieniła swoje życie na lepsze.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Dokumenty IPN rzucają nowe światło na rolę kard. Karola Wojtyły jako arcybiskupa krakowskiego w walce z przestępstwem pedofilii duchownych. Karol Wojtyła w zdecydowany sposób zwalczał zło.

– W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego – skąd bierze się tak wysoki odsetek osób akceptujących sprowadzenie stanu wojennego?

12. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 17 grudnia, na godz. 10.00.

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00

c) poświęcone opłatki na stół wigilijny do domów naszej parafii zaniosły panie zbierające miesięczne ofiary na budowę kościoła a do mieszkańców bloków – pan Organista. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków – są w zakrystii.

d) jak co roku, zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są w zakrystii. 

e) tradycją jest przedświąteczna zbiórka dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Do przyszłej niedzieli można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

f) „Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w najbliższy czwartek 15.12.2022 roku o godz. 17.00 na spotkanie w ramach Akademii Wiara – Kultura – Nauka. Wykład: „Milczenie katedry” wygłosi redaktor Jan Maciejewski z Krakowa.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001