Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 17 stycznia 2021 roku

1.  Z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka roku św. Józefa każdego 19-dnia miesiąca będziemy odprawiać nowennę ku czci tego Świętego. W tym miesiącu 19-ty przypada we wtorek – nowenna po mszy św. o godz. 9.00. 

2. W najbliższą środę – 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

3. Nadal zawieszone są spotkania w ramach naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Porządek mszy w najbliższy piątek będzie jednak taki jak w biblijne piątki tj. o godz. 9.00 i 18.00.

4. Porządek mszy świętych i nabożeństw:

– w niedziele i święta – tradycyjnie msze święte o godz.: 7, 9, 11, 16, 18

– dni powszednie – od poniedziałku do piątku: msze święte o godz. 9 i 17 

* we środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Mił. po mszy św. o godz. 9.00

– soboty – msze święte o godz. 17 i 18.

5. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

6. Kalendarz liturgiczny:

– czw. – 21.01 – św. Agnieszki dz, m

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Szczepić się czy nie szczepić? Co na to teologia moralna?
– Wytrwaj do końca. Jak w pełnych zamętu czasach nie stracić wiary?
– Mniej znaczy więcej. Czy asceza zaczyna być modna?
– Wielki Brat patrzy – czy Amazon stał się współczesnym obozem pracy niewolniczej? Warto przeczytać, zanim kupimy coś na tej platformie…

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– 7 ważnych ekumenicznych pytań.
– Broniąc naszego papieża, bronimy Kościoła i Polski
– Sprawy rodzinne: on wierzący, ona nie…

W Niedzieli Kieleckiej:

– Opieka duchowa łagodzi cierpienie – nasi kapelani szpitalni w czasie pandemii

11. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

12. Komunikaty:

a) tradycyjne odwiedziny duszpasterskie wszystkich rodzin naszej parafii ze względów pandemicznych są niemożliwe do zrealizowania. Z uwagi na liczne zapytania i przez wielu parafian wyrażaną jednak chęć odbycia kolędy, proponujemy, aby rodziny, które chcą przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym zgłosiły to w zakrystii bądź kancelarii parafialnej, bądź telefonicznie. Zwracamy przy tym uwagę, aby nikt nie czul się w jakikolwiek sposób do tego przymuszony. Jak Bóg da w przyszłym roku odwiedzimy wszystkich.

b) „Już jutro, 18 stycznia, rozpoczyna się w całym Kościele kolejny już Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszej diecezji z uwagi na sytuację pandemiczną będzie jedynie jedno nabożeństwo Słowa Bożego, które odbędzie się 18 stycznia o godzinie 19.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. Łączność duchową z celebrującymi, będzie można zachować poprzez transmisję internetową prowadzoną na stronie parafii.”

c) „Drodzy Diecezjanie! W ostatnich dniach minionego roku dotarły do nas informacje, że 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi
dobrej woli z prośbą o pomoc. W tej nadzwyczajnej sytuacji pragnę ogłosić, że niedziela 24 stycznia br. będzie w naszej diecezji „Dniem solidarności z Chorwacją”. (…) Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą do Czcigodnych Księży oraz wszystkich wiernych diecezji kieleckiej, aby tego dnia podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach modlić się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę datków pomoc dla poszkodowanych. Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi – kolejny już raz – zdołamy wesprzeć naszych braci i siostry, którzy znaleźli się w potrzebie. Wszystkim wiernym z serca błogosławię. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001