Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.


 1. Od poniedziałku do środy msze święte o godz. 17 i 18. Różaniec o godz. 16.30.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. Apostolat Maryjny.]

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego z racji 27-go dnia miesiąca – w najbliższy wtorek, po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż św. Franciszka

11.30-13.30 – koło róż. św. Hiacynty

13.30-15.30 – koło róż. Maryi

15.30-17.30 – Apostolat Maryjny]

* pierwszy piątek miesiąca – msze święte o godz. 9 i 18; – odwiedziny chorych od godz. 9.00 (już ze spowiedzią i komunią św. przedświąteczną); – spowiedź: rano od 8.30 i po południu od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia po mszy św. o godz. 18.00.

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (druga msza św. popołudniowa w sobotę rozpocznie się o 18.30).

* za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 – obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom klas trzecich SP książeczek I-komunijnych.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną: rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi. Taką katechezę dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego organizujemy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 19.00.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

[w najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy na godz. 19.00].

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Tacy sami – Europa stała się kontynentem ludzi samotnych. Europejczycy mają wszystko, a jednak są coraz bardziej nieszczęśliwi

– Człowiek-modlitwa (Wielki Post z o. Pio)

– Skok na Ząb – rodzinna miejscowość Kamila Stocha

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jak Polacy Żydów ratowali – Sprawiedliwi wśród narodów świata

– Z gitarą przez dżunglę – wywiad z misjonarką świecką z Ekwadoru

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Las i klasztor dawały schronienie – 150. Rocznica powstania styczniowego

 

 1. Komunikaty:
  a) ofiary na misje można składać do puszek przy drzwiach kościoła

b) „Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz czwarty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek (2 marca 2018 r.) o godz. 20:00, Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej, ks. biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest o godz. 8:00 w sobotę (3 marca 2018 r.). Nocny przemarsz 37 km, to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem. (…) Trasa jest bardzo trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, nocna pora), ale zwiększająca się co roku liczba uczestników świadczy o tym, że naprawdę warto podjąć to wyzwanie!”

c) „DLACZEGO NIE UMIEMY JUŻ ZE SOBĄ ROZMAWIAĆ? Jeśli nie potrafimy rozmawiać – tracimy drugiego człowieka.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w „Warsztatach z komunikacji”, których

adresatami są małżonkowie, nauczyciele, rodzice, pedagodzy, doradcy rodzinni, służba zdrowia, narzeczeni. Warsztaty odbędą się w terminie 20 – 22 kwietnia br. na Karczówce w Kielcach. Zapewniamy noclegi i pełne wyżywienie. Udział w grupie max. 18 osób,  tylko po wcześniejszym zgłoszeniu na adres Duszpasterstwa Rodzin w Kielcach (mail: wdrkielce@gmail.com ).

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001