Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną – 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I. komunii św. i ich rodzicami.
 1. We środę rozpoczyna się miesiąc maj – w tradycji Kościoła w Polsce poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską będziemy odprawiać codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. W najbliższy piątek – 3-i dzień maja: kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i jednocześnie Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne; msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych a po nim nabożeństwo majowe;

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty

11.30-13.30 – koło róż. Maryi

13.30-15.30 – – koło róż św. Franciszka

15.30-17.30 Apostolat Maryjny]

* pierwszy piątek miesiąca – z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości NMP Królowej Polski i porządku niedzielnego mszy świętych odwiedziny chorych w sobotę; – spowiedź podczas mszy św.; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 16.00;

* pierwszą sobotę miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty – oraz nabożeństwo majowe (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi Apostolat Maryjny.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 29.04 – urocz. św. Wojciecha bp, m, gł. Patrona Polski (przeniesiona z oktawy Wielkiej Nocy)

– czw. – 02.05 – wsp. św. Atanazego bp, dr K-ła

– sob. – 04.05 – wsp. św. Floriana m

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Przyczyny kryzysu Kościoła… diagnoza Benedykta XVI. Echa listu papieża emeryta

– Pożar  Notre Dame: znak do odczytania

– Święta mama – Joanna Beretta Molla

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Niezniszczona dusza. Francja ma w sobie siłę, aby powrócić do swoich korzeni

– Kto może głosić w Kościele? Na czym polega misja kanoniczna?

– Znalezieni. Ludzie, którzy doświadczyli Bożego miłosierdzia

– Szkołę mamy w domu. Czy edukacja domowa może być alternatywą dla tradycyjnej szkoły?

– Głos z Kościoła męczenników (Pakistan): Każdego dnia żyjemy pod presją, ale nie tracimy nadziei

 

 1. Komunikaty:
  a) zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, do puszek przy drzwiach kościoła można składać ofiary na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej.


b) dziś, 28 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.


c) Kuria Diecezjalna w Kielcach, odpowiadając na prośbę Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podaje Komunikat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy dotyczącego darmowych porad prawnych:

„Szanowni Państwo! Z początkiem tego roku weszła w życie zainicjowana przeze mnie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy poza kolejnością, jeżeli uzasadniają to ważne powody.

Więcej informacji o miejscach świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

Z wyrazami szacunku   (-) Andrzej Duda”


d) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy parafialnej.


e) dzieci do naszego Oratorium zapraszamy dopiero w sobotę, 11 maja, na godz. 10.00


f) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną (osobno kartony i tekturę, osobno książki, gazety i inne papierowe odpady) – kontenery są odpowiednio opisane;

kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; prosimy, aby wrzucać do nich rzeczy w dobrym stanie, bądź jeśli ktoś ma życzenie to nowe;


g) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś, na godz. 19.00, do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001