Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną – 24 kwietnia 2022 roku

1. W najbliższą środę 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

2. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

3. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 25.04 – święto św. Marka, Ew.

– wt. – 26.04 – urocz. św. Wojciecha bp, m – Głównego Patrona Polski

– pt. – 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz, dr K-ła – Patronki Europy

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

6. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z domów przy ulicy Permskiej.Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy naszych Parafian z ul. Kolejarzy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Komunikaty:

a) Z racji przypadającego dziś Święta Patronalnego Caritas, do koszyków przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary, które będą przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy. 

Caritas zaprasza również dziś do Parku Miejskiego w Kielcach na festyn pod nazwą Dzień Dobra w godz. 14 – 18. Będą tam występy artystyczne podopiecznych Caritas, zabawy integracyjne dla dzieci, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz koncert uwielbienia Zespołu ToON. 

b) W najbliższy piątek -29 kwietnia – przypada Narodowy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych pracujących w Diecezji Kieleckiej, którzy zostali zamordowani, byli więzieni i prześladowani w latach okupacji niemieckiej i zniewolenia sowieckiego komunizmu. 

c) W sobotę – 30 kwietnia o godz. 18.00 w kościele garnizonowym w Kielcach będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie ulicami miasta przejdzie pokutny marsz różańcowy w hołdzie niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej. Na modlitwę zaprasza Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

d) do biblioteki parafialnej w zapraszamy *we środy – od 18.00 do 19.00 oraz w niedziele – od 10.00 do 11.00.

[dziś wyjątkowo biblioteka nieczynna]

e) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001