Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 09 grudnia 2018 r.

 1. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 obrzęd błogosławieństwa i wręczenia medalików dzieciom z klas trzecich SP przygotowującym się do I Komunii św.
 1. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej.

Dzieci zbierają po roratach obrazki poświęcone w tym roku Duchowi Świętemu, a chętni mogą zabrać na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Natomiast msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00 (mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie adwentu nie będzie).

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. Apostolat Maryjny]

 

 1. W najbliższą niedzielę, 16 grudnia, po mszy św. porannej rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Bożego Narodzenia.

 

 1. Tradycją jest przedświąteczna zbiórka dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W związku z tym od jutra przez cały tydzień będzie można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które po przyszłej niedzieli zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

 

 1. Caritas po raz 25. prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez ten czas świeca Caritas stała się nieodłącznym elementem polskiej Wigilii. Świeca, która zapłonie na naszym świątecznym stole będzie konkretnym znakiem miłości, wrażliwości i otwartości na potrzeby bliźnich, szczególnie tych najmniejszych. Ofiary za świece wigilijne (proponowane: 5 zł – mała; 12 zł – duża) posłużą do organizacji kolonii, dożywiania i zajęć świetlicowych dla ubogich dzieci. Serdecznie zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 13.12 – czw. – wsp. św. Łucji dz, m

– 14.12 – pt. – wsp. św. Jana od Krzyża pr, dr K-ła

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty i budowę kościoła naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Ruch „Zatrzymaj aborcję” ma już rok

– Kropla wiary we Lwowie – Kościół na Wschodzie

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Prymas Polski u Piekoszowskiej Matki Bożej Miłosierdzia

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Boży GPS, czyli o darach rozumu i rady, których źródłem jest Duch Święty

– Granice granic – Stany Zjednoczone Europy czy Europa ojczyzn? Jaka będzie przyszłość naszego kontynentu?

 

 1. Komunikaty:
  a) z racji obchodzonego dziś Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek przy drzwiach kościoła w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do naszych braci i sióstr w wierze żyjących w trudnych warunkach w Europie Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  b) w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w Domu Parafialnym – miesięczne spotkanie z rodzicami trzecioklasistów z SP przygotowujących się do I Komunii św.
  c) zapraszamy dzieci do Oratorium tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00 (szczegóły na tablicy ogłoszeń)

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. + Stefania Karbownik. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001