Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 08 grudnia 2019 r.

1. Dziś, w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, w ramach Godziny Łaski możliwość modlitwy w naszej kaplicy od godz. 12.00 do 13.00.

Natomiast na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla trzecioklasistów SP przygotowujących się do I. Komunii św. 

2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny tradycyjnie do domów naszej parafii zanoszą panie zbierający miesięczne ofiary na budowę kościoła (jutro od 10.30 – ul. Malików).

Do mieszkańców bloków naszej parafii opłatki zaniósł już pan Organista.

Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków – są w zakrystii.

3. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach obrazki poświęcone w tym roku Prymasowi Tysiąclecia – kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, który w czerwcu 2020 r. zostanie ogłoszony błogosławionym.

Po każdej Mszy roratniej ci, do których uśmiechnie się szczęście (i dzieci, i dorośli), zabierają na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Natomiast msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00 (mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie adwentu nie ma).

4. Kalendarz liturgiczny:

– 13.12 – pt. – wsp. św. Łucji dz, m

– 14.12 – sob. – wsp. św. Jana od Krzyża pr, dr K-ła

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy i za złożoną ofiarę naszym parafianom z bloku nr 116b przy ul Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 17.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116c przy ul. Piekoszowskiej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Nieznany męczennik ze Śląska – ks. Jan Macha będzie błogosławionym

– To my, ludzie wyrzuciliśmy Boga z Europy – wywiad z kard. Robertem Sarahem.

– Nie bój się spowiedzi. Co  zrobić, aby ze spowiedzi wyjść umocnionym. 

– Niepokalana – nasz ideał.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Głos przed Słowem. Ruszamy w drogę do Betlejem prowadzeni przez adwentowego proroka – Jana Chrzciciela

9. Komunikaty:

a) „Zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. (…) Ofiary za świece (jak co roku 5zł za małą, 12 zł za dużą) przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci. W tym roku 10 groszy z każdej świecy trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w skrajnej nędzy w Wenezueli.”

b) Już po raz dwudziesty, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek przy drzwiach kaplicy w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.”

c) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

d) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Karol Sieradzan oraz śp. Robert Rodak. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001